Ugięcie dachu hali MTK nie jest groźne

  Ugięcie dachu hali MTK nie jest groźne

  Justyna Toros

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ugięcie dachu hali MTK, obecnie Śląskiego Centrum Targowego w Chorzowie, nie jest groźne. Hala może być użytkowana.
  Pomiary geodezyjne, które były wykonywane w listopadzie ubiegłego roku i wykazały znaczne ugięcie dachu, zostały wykonane błędnie. Nie było zagrożenia zawalenia hali.

  W czwartek oficjalnie poinformowano, że hala nr 3 w Śląskim Centrum Targowym w Chorzowie może być użytkowana. Okazuje się, że pomiary geodezyjne, według których było znaczne ugięcie dachu były wykonane ze złego punktu odniesienia. Dlatego wyniki były tak złe.

  Zagrożenia jednak nie ma, choć nie oznacza to, że hala jest w idealnym stanie.

  - W hali czeka uszczelnienie dachu, bo to wykazała ekspertyza - podreśla Adam Adamus z zakładów komunalnych PGM, zarządca budynku. - Mamy decyzję nakazową od powiatowego inspektora budowlanego, żeby do listopada wykonać uszczelnienia. Musimy wprowadzić stały monitoring geodezyjny.

  Przedstawiciel PGM nie chciał jednak komentować, czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec firmy robiącej pomiary geodezyjne. Przypomnijmy, że hala była wyłączona z użytku na ponad dwa miesiące.

  Decyzja o szybkim zamknięciu hali została podjęta przez Andrzeja Kotalę, prezydenta Chorzowa.

  - To nie była zbyt pochopna decyzja, jeśli tylko jest cień wątpliwości co do bezpieczeństwa hali, to lepiej dmuchać na zimne - podkreśla Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy chorzowskiego magistratu. - Za każdym razem, gdy z obiektem będzie się działo coś nie tak prezydent będzie zamykał go, odwoływał imprezy i badał go pod każdym względem, żeby nikomu się nic nie stało.

  Na pewno cała sytuacja nie wpływa dobrze na wizerunek Śląskiego Centrum Targowego. Choć prezes ŚCT, Piotr Małecki stara się być spokojny.

  - Na pewno takie problemy nie ułatwiają życia spółce, ale ponieważ wiemy już, że jest bezpiecznie, mam nadzieję, że nie spowoduje to dużego tąpnięcia i zachwiania naszych kontaktów z kontrachentami zewnętrznymi - podkreśla Małecki. - Prowadzone prace będą wykonywane na zewnątrz, więc z hali będzie można normalnie korzystać. Już na ten rok zaplanowane jest kilkadziesiąt imprez.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemnydworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama