Film "Moja misja" zbiera kolejne ofiary

  Film "Moja misja" zbiera kolejne ofiary

  Krzysztof P. Bąk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Film "Moja misja" trwa ledwo 12 minut, ale już można naliczyć pięć ofiar jego opublikowania. Przypomnijmy: "Moja misja" to odpowiedź podwładnych prezydenta Mysłowic Grzegorza Osyry na oskarżenia zawarte w programie TVP 1 "Misja specjalna". Ok. 50 tys. zł na zrealizowanie filmu, nagranie na płytach CD i dostarczenie do domów mysłowiczan pochodziło z miejskiej kasy.
  Najpierw zniesławieni poczuli się trzej byli współpracownicy prezydenta Mysłowic - była zastępczyni Osyry, były szef jego kancelarii i były dyrektor Miejskiego Centrum Kultury. Pod koniec ubiegłego roku prokuratorskie zarzuty za wydanie filmu usłyszała sekretarz miasta, Ewelina Muzyk-Dzieża. Prokuratorzy oskarżyli ją o przekroczenie kompetencji w celu osiągnięcia korzyści polegających na zdyskredytowaniu przeciwników politycznych.
  Piątą ofiarą jest naczelniczka wydziału promocji mysłowickiego magistratu, Małgorzata Jędrzejczyk. 2 stycznia została zawieszona w obowiązkach, ponieważ... odmówiła zamieszczenia filmiku na internetowej witrynie urzędu miasta.

  Zawieszenie ma trwać do piątku. Dowiedzieliśmy się, że pisemne polecenie umieszczenie filmu na stronie internetowej wydał wiceprezydent miasta Tadeusz Chowaniak. Jak mówi nam jedna z osób znających sprawę, Jędrzejczyk odmówiła, motywując tę decyzję prokuratorskim śledztwem w sprawie filmu. Ostatecznie Osyra zawiesił Jędrzejczyk, a kierowanie wydziałem promocji czasowo powierzył Dzieży-Muzyk. A internauci... mogą obejrzeć film na witrynie urzędu.

  Małgorzata Jędrzejczyk nie chce komentować sprawy. Grzegorz Osyra i Ewelina Muzyk-Dzieża nie odbierali wczoraj telefonów. Smaczku sprawie dodaje fakt, że w ostatnich dniach grudnia w prokuraturze doszło do konfrontacji pomiędzy obydwiema urzędniczkami. Muzyk-Dzieża broniła się, że za realizacją "Mojej misji" odpowiadała Jędrzejczyk. Ta zaś mówiła, że pieczę nad filmem sprawowała sekretarz miasta

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama