Projekt "Pstrykam Śląskie": Autorzy pokazali fotografie...

  Projekt "Pstrykam Śląskie": Autorzy pokazali fotografie [ZDJĘCIA Z WYSTAWY]

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Projekt Pstrykam Śląskie - wystawa w Świętochłowicach
  1/21
  przejdź do galerii

  Projekt Pstrykam Śląskie - wystawa w Świętochłowicach ©Martyna Dyszka

  W sobotę w Starej Herbaciarni w Świętochłowicach spotkali się miłośnicy fotografowania zakątków województwa śląskiego. To pierwsza wystawa uczestników projektu "Pstrykam Śląskie". ZOBACZ ZDJĘCIA
  - Emocje są ogromne, jeszcze wczoraj myślałam nad słowami, które powiem na otwarcie pierwszej wystawy, bo na plenerach fotograficznych niewiele mówiliśmy, a raczej pstrykaliśmy - mówi Dagmara Szkudlarek-Nowatkowska, współinicjatorka projektu "Pstrykam Śląskie".

  ZOBACZ KONIECZNIE WSZYSTKIE ZDJĘCIA:
  PSTRYKAM ŚLĄSKIE


  W Starej Herbaciarni można podziwiać dwanaście prac, a wśród nich zdjęcie zrobione przez Bartka Hebdę z Gliwic, który od 16. roku życia amatorsko zajmuje się fotografowaniem.

  - Najbardziej lubię fotografować pejzaże. Głównie staram się znaleźć miejsca, by Śląsk nie wyglądał jak Śląsk, bo takich zdjęć jest mnóstwo - wyjaśnia autor. I właśnie pochylając się nad jego zdjęciem zrobionym na wystawę pt. "Zalew Dziećkowice", można by pomyśleć, że to nie Śląsk, a raczej Mazury. - Takich ładnych miejsc w naszym regionie jest bardzo dużo, jak np. Toszek, Beskid Śląski i Żywiecki - dodaje pan Bartek.

  Pani Dagmara zapewnia, że już wkrótce odbędą się kolejne konkursy, by zdjęć na przyszłe wystawy uzbierało się jeszcze więcej.

  - Chcemy pokazać się w tzw. większych obszarowo miejscach. Takie mamy plany i marzenia - dodaje.

  I już teraz trwają rozmowy na temat wystawy "Pstrykam Śląskie" w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Miałaby się ona odbyć na przełomie 2013 i 2014 roku. Wtedy pokazanych zostałoby około 100 prac.

  Kiedy pod koniec sierpnia 2012 roku powstawał projekt, jego pomysłodawcy nie spodziewali się, że odniesie on taki sukces.

  - Facebook jest narzędziem nieobliczalnym, nie ma reguły, jak to wszystko się rozwinie - wyjaśnia pani Dagmara. Doskonale pamięta, jak bardzo cieszyła się z pierwszych 500 fanów. Obecnie jest ich 1 740!

  Uczestnicy projektu swoje prace zaprezentują także 23 lutego o godz. 17 w kawiarni Cafe&Collation w Gliwicach przy Alei Przyjaźni 11 i 10 marca o godz. 17 w Klubie Podróżników - Namaste w Katowicach przy ul. Jana III Sobieskiego 27.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama