Dąbrowa Górnicza: Obiekty na stadionie dawnej Zagłębianki do...

  Dąbrowa Górnicza: Obiekty na stadionie dawnej Zagłębianki do wyburzenia

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budynek klubowy Zagłębianki po jednym z pożarów

  Budynek klubowy Zagłębianki po jednym z pożarów ©tomasz szymczyk

  To już pewne. Miasto wyburzy obiekty pozostałe na stadionie dawnego Klubu Sportowego Zagłębianka. Ma to ułatwić sprzedaż terenu. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej ogłosił już przetarg w tej sprawie.
  Budynek klubowy Zagłębianki po jednym z pożarów

  Budynek klubowy Zagłębianki po jednym z pożarów ©tomasz szymczyk

  Przypomnijmy, że obiekty przy ul. Siemońskiej na granicy Będzina i Dąbrowy Górniczej są nieużywane od kilkunastu miesięcy. W tym czasie domek klubowy kilka razy płonął, zdemontowano też dawną wieżę sędziowską i bramę na murawę stadionu. Miasto usiłowało sprzedać teren, ale mu się to nie udało. Do przetargu nie zgłosił się bowiem żaden z potencjalnych kontrahentów. W planach miało tu powstać osiedle mieszkaniowe.


  - Budynek, nawet w opłakanym stanie, podnosi koszt nieruchomości. Podjęliśmy decyzję, że przygotujemy tę działkę do standardów inwestycyjnych - informuje Bartosz Matylewicz z biura prasowego dąbrowskiego Urzędu Miejskiego. - Zostanie wystawiona na sprzedaż - dodaje.

  Wykonawca wyburzy m.in. domek klubowy, budynek gospodarczy i nieckę basenu, zniweluje także ziemną koronę stadionu. Będzie miał na to 150 dni. Na oferty miasto czeka do 19 lutego.

  Teren przy ul. Siemońskiej KS Zagłębianka otrzymał w 1934 roku od kopalni Paryż. W latach 50. oddano do użytku domek klubowy, a w 1965 r. stadion. To na Ksawerze mistrzostwo Polski zdobywały dąbrowskie piłkarki. Po tym, jak klubem przestała się interesować kopalnia Generał Zawadzki, obiekt popadał w ruinę.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemnydworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama