Menu Region

Walentynki 2013: Najlepsze filmy o miłości na walentynki...

Walentynki 2013: Najlepsze filmy o miłości na walentynki [WIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni Zdjęcie autora materiału

Witold Stech

Wydawca DziennikZachodni.pl

1Komentarz Prześlij Drukuj
W czwartek święto zakochanych, a my podpowiadamy, jak je spędzić. Jednym z pomysłów jest wspólne oglądanie romantycznego filmu. Jeśli nie kino, to co? Miłosny seans można równie dobrze zafundować sobie w czterech ścianach. Niegdyś królowały melodramaty, a dziś komedie romantyczne. Co wybrać? Zobacz nasze zestawienie romantycznych filmów na wieczór we dwoje. FILMY NA WALENTYNKI CZYTAJ WIĘCEJ
FILMY NA WALENTYNKI:
1. Casablanca (1942)
II wojna światowa, Casablanca. Właściciel nocnego klubu Rick Blaine spotyka swoją dawną miłość Ilsę, która okazuje się żoną działacza czeskiego ruchu oporu Victora Laszlo. Dawne uczucia odżywają.2. Do widzenia, do jutra... (1960)
Debiut reżyserski Janusza Morgensterna. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom.
Gra Cybulskiego oddaje to wszystko, co ukrywa się w cieniu, poza wypowiadanymi słowami, lecz jest obecne w życiu: niezgoda na nietrwałość uczuć, na świat, w którym nie ma miejsca dla romantyzmu, na szczęście ulotne jak chwila.3. Masz wiadomość (1998)
Manhattan, czasy współczesne. Dwoje nieznanych sobie ludzi pracuje w tej samej branży. On jest właścicielem sieci księgarń obejmujących całe miasto, ona jest właścicielką niewielkiego lokalu, gdzie sprzedaje się książki dla dzieci. Zgodnie z zasadą konkurencji są wrogami. Ale któregoś dnia nawiązują przypadkowy kontakt przez internet - tak rodzi się wzajemna sympatia.


1 3 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Zakochana bez pamięci

+13 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marta (gość)  •

Polecam http://www.filmyromantyczne.pl/593/zakochana-bez-pamieci-la-vie-dune-autre/ - nauczy nas doceniać najpiękniejsze chwile życia, w roli głównej Juliette Binoche

odpowiedzi (0)

skomentuj