Ferie zimowe 2013: Lodowisko w Rybniku to dobra rozrywka i...

  Ferie zimowe 2013: Lodowisko w Rybniku to dobra rozrywka i dla 40-latków [ZDJĘCIA]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ferie zimowe 2013: Lodowisko w Rybniku to dobra rozrywka i dla 40-latków [ZDJĘCIA]
  1/31
  przejdź do galerii
  Masz 20, 30, 40 czy nawet 50 lat? To nic! Lodowisko w Rybniku, to i tak dobre miejsce dla Ciebie na spędzenie wolnego popołudnia. A jeśli jeszcze zabierzesz ze sobą dzieci czy wnuki, to doskonała zabawa jest gwarantowana.
  Wczoraj o godzinie 14 na ślizgawce, która umiejscowiona jest przy ulicy św. Józefa 30, tuż obok Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych tłumy. Nic dziwnego to obiekt, który działa tylko w ciągu sezonu zimowego. Już w marcu lodowisko zostanie złożone i pojawi się przy szkole dopiero za rok.

  12-letni Karol Kowol robi akrobacje, których nie powstydziliby się nawet mistrzowie łyżwiarstwa figurowego. - Jakby pani przychodziła tu codziennie, od początku zimy, to też by pani umiała tak skakać - mówi nam. - Trzeba się rozluźnić, a nogi same pojadą - radzi naszej dziennikarce, która ostatnio łyżwy miała na nogach dobrych 15 lat temu.

  Ale i my podjęliśmy wyzwanie i weszliśmy na lód. Efekt? Trzy okrążenia to zdecydowanie za mało! Chcemy więcej!
  Z lodowiska w Rybniku korzystać może każdy. Tutaj ograniczeń ze względu na wiek nie ma. Nic dziwnego więc, że każdego dnia korzysta z niego nawet kilkaset dzieciaków z całego Rybnika.

  - To jest naprawdę świetna zabawa - mówiła Dominika Sikorska, która na lodzie szalała ze swoją chrześnicą, 3-letnią Mają.

  W czasie ferii na lodowisku w Rybniku sporo się dzieje.

  Ślizgać można się już od 8 rano do godziny 15. Sesje przerywane są tylko kilka razy na 5 lub 10-minutowe przerwy w trakcie których odbywa się kosmetyka lodu. Po godzinie 16 przerwy techniczne są dłuższe i ogłaszane są co godzinę i 15 minut.

  Ostatnia sesja rozpoczyna się o godzinie 20.45, ale z zastrzeżeniem, że może ona zostać odwołana, jeśli na lodzie pojawi się mniej niż 5 chętnych.

  Ile trzeba zapłacić za korzystanie z lodowiska?

  Przez całe ferie za wstęp na lód w godzinach od 8 do 15 dzieciaki w wieku do 18 lat nie muszą płacić ani złotówki. Jeśli nie mają swoich łyżw mogą je na miejscu wypożyczyć, ale to kosztuje już 5 złotych. W przypadku grup zorganizowanych cena wypożyczenia sprzętu wynosi 3 złote. W tym samym czasie dorośli za bilet na jedną sesję muszą zapłacić 4 złote.

  Od godziny 16 za wstęp na ślizgawkę dzieciaki płacą już 3 złote, a dorośli tak jak wcześniej - 4 złote. Na miejscu można nie tylko wypożyczyć doskonałe łyżwy, ale także je naostrzyć. Taka usługa kosztuje z kolei 5 złotych. W kasie na lodowisku można także kupić karnety na 10 wejść.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama