12. Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej w...

  12. Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej w Wiśle Jaworniku

  Witold Kożdoń

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 170 zawodników ze wszystkich zakątków Śląska weźmie udział w 12. Zimowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej. W weekend impreza zawita do Wisły i Istebnej. Sportowe zmagania jak zwykle organizuje parafia ewangelicka w Wiśle Jaworniku.
  - Praktycznie mamy już wszystko zapięte na ostatni guzik - cieszy się proboszcz, ks. Zdzisław Sztwiertnia. Dodaje, że zdecydowana większość zawodników biorących udział w zmaganiach pochodzi ze Śląska. - Kiedyś olimpijską bazą była nasza parafia, ale w tym roku mamy jedynie dwóch narciarzy z Karpacza i tylko oni nocują w naszym ośrodku parafialnym w Jaworniku. Reszta uczestników dojedzie bezpośrednio na zawody - mówi ks. Sztwiertnia.

  Wzorem poprzednich lat młodzi ewangelicy będą rywalizować na Stożku oraz na trasach narciarskich na Kubalonce. W sobotę na Stożku zmierzą się narciarze alpejscy w slalomie gigancie, po nich tę samą trasę pokonają snowboardziści. Z kolei w niedzielę na Kubalonce rozegrane zostaną biegi na dystansach 1000, 2500 i 5000 metrów.

  Wcześniej, bo już w piątek wieczorem, młodzi ewangelicy spotkają się w Jaworniku. Olimpijskie zmagania zainauguruje nabożeństwo, po którym wszyscy bę-dą się bawić przy tradycyjnym ognisku.

  Zimowa Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej rozgrywana jest od 1994 r. W jej pierwszej edycji wystartowało 150 zawodników głównie z diecezji cieszyńskiej, ale także diecezji katowickiej i warszawskiej. Później brali w niej udział także narciarze z Czech i Słowacji. Od samego początku impreza gości w Wiśle i niezmiennie składa się z biegów narciarskich techniką dowolną oraz narciarskiego slalomu giganta.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemnydworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama