Ważne
  Szkolna rewolucja: uczniowie będą brali udział w lekcjach...

  Szkolna rewolucja: uczniowie będą brali udział w lekcjach nie wychodząc z domu

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zanosi się na edukacyjną rewolucję! Niewykluczone bowiem, że już od września tego roku uczniowie, którzy leczą się dłużej niż tydzień, będą mogli, nie wychodząc z domu, uczestniczyć w szkolnych zajęciach razem z koleżankami i kolegami. Przy pomocy komputera i łącza internetowego.
  Takie rozwiązanie ma zostać zastosowane na początek w Szkole Podstawowej nr 6 w Zawierciu, a jej dyrektor Dariusz Bednarz zdradza, że koncepcja powstała już półtora roku temu. Teraz zostanie jednak wdrożona w życie, a ma w tym pomóc zawierciańska firma Telecare kojarzona z technologicznymi innowacjami. - Mamy taki pomysł, a teraz szukamy środków finansowych. Dzięki tej koncepcji uczeń miałby bezpośredni kontakt ze swoimi rówieśnikami oraz z nauczycielem, a do tego wszystkiego mogłyby zostać wykorzystane nie tylko komputery, ale także tablice interaktywne - zaznacza Dariusz Bednarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 Zawierciu.


  Wiadomo już, że w popularnej "szóstce" w ten nietypowy sposób do domu niektórych uczniów mogłyby być transmitowane takie lekcje jak matematyka, język polski, informatyka i język angielski. Pilotażowym programem objęci byliby w pierwszej kolejności uczniowie z klas 1-3. Kiedy program będzie już realizowany w zawierciań-skiej szkole? Nieoficjalnie mówi się, że być może za rok.

  - Testowanie tego rozwiązania rozpoczniemy już jednak od września, a teraz się do tego przygotowujemy - mówi Jarosław Chłosta, prezes zarządu firmy Telecare.

  Czego potrzebowałby uczeń? Komputera z odpowiednim oprogramowaniem oraz łącza internetowego. Szkoła z kolei również wyposażona byłaby w komputer. Niewykluczone, że takim rozwiązaniem zainteresowane będą szkoły z Pilicy i Myszkowa oraz Gimnazjum nr 2 w Zawierciu. Jak podkreśla dyrektor Zespołu Szkół im. O. Langego w Zawierciu Grzegorz Pierzchała, szkoła ponadgimnazjalna również mogłaby skorzystać z takiej propozycji. - Jeśli placówka nie ponosiłaby kosztów, to oczywiście jestem jak najbardziej za - zaznacza Pierzchała.

  W pierwszej kolejności programem zostaliby objęci uczniowie przewlekle chorzy korzystający z indywidualnego nauczania, a w województwie śląskim jest ich obecnie 2 186. Docelowo z takiego rozwiązania mogliby jednak korzystać też inni uczniowie. - Nieistotne, czy chorowaliby 5, 10 czy 30 dni - mówi Dariusz Bednarz. - Nie możemy się cofać, elektronika cały czas idzie do przodu. To tak jak w sporcie. Jeśli zaczniesz później wprowadzać jakieś zmiany, to możesz mieć problemy z dogonieniem innych - zaznacza Bednarz.

  Czy uczniowie nie będą jednak tego nadużywać? Jak podkreśla rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Wietrzyk, należy też zastanowić się nad inną kwestią. - Rozporządzenie nie przewiduje takiego rozwiązania, w którym nauczanie indywidualne jest zastąpione przez kształcenie na odległość. Bezpośredni kontakt z nauczycielem jest niezbędny - podkreśla Anna Wietrzyk.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama