Zabrze: ZUS, Urząd Skarbowy i PUP w jednym miejscu

  Zabrze: ZUS, Urząd Skarbowy i PUP w jednym miejscu

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrze: ZUS, Urząd Skarbowy i PUP w jednym miejscu
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Bartosz Pudełko

  Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości: podpisano umowę z Urzędem Skarbowym, ZUS-em i PUP-em. Wszystkie okienka w jednym miejscu
  Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości to miejska komórka powołana do życia 2 stycznia tego roku. Jej celem jest wspieranie osób prowadzących własny biznes. Mają temu służyć akcje informacyjne, doradztwo czy pomoc typowo praktyczna.

  Jej pierwszym przejawem jest podpisane dziś porozumienie między Urzędem Miejskim, Powiatowym Urzędem Pracy, Urzędem Skarbowym w Zabrzu i zabrzańskim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


  - Wzorujemy się na świetnym przykładzie Gdyni. Chcemy w ten sposób stworzyć dla przedsiębiorców jak najlepsze warunki w naszym mieście. Teraz wszystkie formalności załatwią szybciej, sprawniej i w jednym miejscu - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

  Co takie porozumienie oznacza w praktyce? W Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, które mieści się w budynku Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ul. Miarki 8, mieścić będą się stanowiska wszystkich instytucji, które podpisały umowę.

  Tak więc przedsiębiorca, bądź osoba rozpoczynająca własną działalność, może za jednym zamachem załatwić sprawy podatkowe czy związane z zatrudnieniem. Tu znajdzie wnioski, tu może je złożyć.

  Uzyska również wszelkie informacje z zakresu pracy ZUS-u, PUP-u i Urzędu Skarbowego, jak również może dowiedzieć się o możliwościach zdobycia dodatkowych funduszy czy wykorzystania ulg.

  - To jest realna pomoc dla przedsiębiorców. Wiadomo, że każdy z nich ceni swój czas. Nie muszą teraz jeździć po całym mieście. Wszystko mają na miejscu. Myślę, że taka instytucja, jak ZCRP, wpłynie również na chęć założenia własnej firmy u tych, którzy dotąd się wahali. Najbardziej odstraszały ich właśnie formalności, a te będą tu prostsze. W województwie nie ma chyba drugiej takiej organizacji, która zbierałaby te wszystkie instytucje w jednym miejscu - mówi Aleksandra Wanat z Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama