Częstochowa: Komputery i internet dla uczniów wykluczonych...

  Częstochowa: Komputery i internet dla uczniów wykluczonych cyfrowo

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komputery dla uczniów wykluczonych cyfrowo oraz szerokopasmowy dostęp do internetu dla 22 szkół z Częstochowy, w których uczy się najwięcej dzieci z rodzin o niskich dochodach, przewiduje projekt "Internet oknem na świat". Jego koszt to ok. 2 mln zł.
  Komputery wraz z dostępem do internetu trafią do domów 60 wybranych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. - W ten sposób projektem zostaną objęci nie tylko uczniowie, ale także całe ich rodziny; szacujemy, że będzie to ok. 240 osób z gospodarstw zagrożonych wykluczeniem cyfrowym - powiedział we wtorek Marek Biadacz z Biura Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Częstochowie.

  Nabór dzieci do projektu odbędzie się w szkołach, do których uczęszcza najwięcej dzieci i młodzieży z rodzin o niskich dochodach. - Te szkoły otrzymają w ramach projektu dostęp do szerokopasmowego internetu, a więc zyskają na tym przedsięwzięciu także pozostali uczniowie - dodał Biadacz.

  W ramach projektu "Internet oknem na świat", którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Częstochowie, przewidziano także szkolenia z obsługi komputera i internetu dla dzieci i młodzieży.

  Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 mln zł. W najbliższym czasie zapadnie decyzja, czy projekt zostanie sfinansowany w całości, czy w 85 proc. z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe Urzędu Miasta projekt znalazł się na liście rankingowej wniosków rekomendowanych do unijnego dofinansowania.

  Komputery mają trafić do uczniów w tym roku; przyłącza szerokopasmowe w szkołach ruszą na początku 2014 roku.PAP  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama