Menu Region

Ferie zimowe 2013: Czantoria to raj dla początkujących...

Ferie zimowe 2013: Czantoria to raj dla początkujących [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Witold Kożdoń

2Komentarze Prześlij Drukuj
Kolej Linowa Czantoria należy do najpopularniejszych w Beskidach. Mimo, że słynie przede wszystkim z bardzo wymagającej, prawie dwukilometrowej, czerwonej trasy narciarskiej, ustrońska stacja jest także prawdziwym rajem dla początkujących narciarzy. Do dyspozycji mają tam dwa "talerzyki". Na najmłodszych czeka też popularna "linka" oraz wyciąg taśmowy.
Właśnie przy tym ostatnim spotkaliśmy wczoraj Katarzynę Trybulską z Żor, która uczyła swych małych synków, Krzysia i Mateusza, jazdy na nartach.

- W ferie przyjeżdżamy na Czantorię regularnie co drugi dzień, bo to chyba najlepszy ośrodek dla początkujących. Stok jest idealny zwłaszcza dla dzieci - mówi pani Katarzyna.

ZOBACZ KONIECZNIE SERWIS DZIENNIKA ZACHODNIEGO
NA NARTY


Podobnie przekonuje też Justyna Konieczny z Chybia, która pomagała wczoraj stawiać pierwsze, narciarskie kroki córce Ani.

- Jesteśmy z niedaleka, więc bywamy na Czantorii codziennie. Przyjeżdżamy jednak rano, ponieważ na stoku jest wówczas zdecydowanie mniej narciarzy, przez co wygodniej się jeździ. Ale mojej córce nauka idzie bardzo dobrze i to chyba prawda, że im dziecko młodsze, tym szybciej się uczy - śmieje się pani Justyna.

Wyciąg talerzykowy na polance pod Czantorią jest czynny codziennie od godz. 8.30 do 18. Jeden wyjazd kosztuje 2,50 zł., pięć wyjazdów - 12 zł, a 11 wyjazdów - 24 zł. Z kolei za "linkę" trzeba zapłacić 10 zł za 11 wyjazdów.

Na bardziej wprawnych narciarzy czeka 340-metrowy wyciąg talerzykowy Solisko w dolnej części czerwonej nartostrady na Czantorii. Pojedynczy wyjazd kosztuje tam 3,6 zł, natomiast godzinny karnet - 15 zł. Najbardziej zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa mają zaś do dyspozycji kolej linową oraz dwie nartostrady, czerwoną, z częściową homologacją FIS oraz 2600-metrową, prowadzącą lasem.

Na tej ostatniej śmigali wczoraj uczestnicy ustrońskiego zimowiska. Siedmioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 poznawało tajniki jazdy na nartach i snowboardzie pod okiem swych nauczycieli. - Na Czantorii jeździmy codziennie od początku ferii. Zaczynaliśmy na "oślich łączkach", bo tam dzieci poznawały podstawy. Później przenieśliśmy się na trudniejszy stok, a teraz zjeżdżamy z góry. Widać więc, że na Czantorii można się nauczyć jazdy na nartach w tydzień - mówi Artur Kluz, nauczyciel i jednocześnie instruktor narciarski.

Kolej linowa Czantoria jest czynna od godz. 8 do 16.30. Ceny karnetów czasowych wahają się od 55 zł za 2-godzinny do 95 zł za kartę całodniową. Można też kupić kartę 60-punktową (48 zł), 100-punktową (75 zł) i 500-punktową (305 zł). Jeden wyjazd koleją linową to 10 pkt. W pobliżu dolnej stacji kolejki linowej bez problemu znajdziemy też wypożyczalnię nart, czy restaurację, a parking jest bezpłatny.*Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
*Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
*Ranking szkół nauki jazdy 2013
*Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Reklama
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

deksik

+31 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

 •

naprawę bym jeszcze posmigał
--------
http://www.strongmagnetsdiscount.de/

odpowiedzi (0)

skomentuj

@Ferie 2013

+68 / -34

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Irma (gość)  •

Zapraszamy do Bielska-Bialej.Debowiec c z e k a!!! Jest fantastycznie!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama