Srogi rewanż tyskich hokeistów. GKS rozgromił Unię Oświęcim

Hokeiści GKS Tychy zrewanżowali się Unii za wtorkową porażkę i w środowy wieczór rozgromili u siebie oświęcimian 9:1 w drugim meczu I rundy play off wyrównując stan rywalizacji. Obu drużynom do awansu do półfinału potrzeba jeszcze dwóch wygranych, a kolejne mecze odbędą się w sobotę i niedzielę w Oświęcimiu.

- Zagraliśmy mniej nerwowo niż w pierwszym meczu, no i byliśmy zdecydowanie bardziej skuteczni niż we wtorek - powiedział napastnik GKS Teddy Da Costa, który strzelił dwie bramki.

Gospodarze znacznie lepiej zaczęli ten mecz szybko obejmując prowadzenie po strzale Tobiasza Bernata. Kluczem do zwycięstwa tyszan okazała się jednak dobra gra w przewadze. Grając z jednym zawodnikiem więcej tyszanie strzelili trzy bramki autorstwa Teddy’ego Da Costy, Łukasza Sokoła oraz Jonathana Ziona i choć Unia również wykorzystała liczebną przewagę zdobywając honorowego gola po uderzeniu Wojciecha Wojtarowicza, to jednak nie była w stanie sprostać w środę tyszanom.

Decydująca dla losów rywalizacji okazała się druga tercja, w której w odstępie niespełna minuty zespół z Tych, gorąco dopingowany przez blisko dwa tysiące kibiców, zdobył dwie bramki - ta druga była dziełem aktywnego Mikołaja Łopuskiego. Po tym ciosie oświęcimianie nie zdołali się już podnieść.

- Popełniliśmy dzisiaj za dużo błędów obronie i stąd nasza porażka - stwierdził napastnik oświęcimian Piotr Sarnik.

W trzeciej tercji wygranej przez GKS aż 5:0 jego dominacja nie podlegała już żadnej dyskusji. Zwycięstwo GKS w ostatniej odsłonie przypieczętowali doświadczeni snajperzy Adrian Parzyszek, Milan Baranyk i Roman Szimiczek.

- Wyrównaliśmy stan rywalizacji w play off, ale teraz czekają nas ciężkie mecze w Oświęcimiu. Przynajmniej jeden z nich musimy wygrać, by zmagania wróciły do Tychów na decydujące piąte spotkanie - powiedział trener tyszan Petr Krzemen.

Wyniki meczów I rundy play off

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 9:1 (2:1, 2:0, 5:0)
Bramki 1:0 Tobiasz Bernat (3), 2:0 Teddy Da Costa (11), 2:1 Wojciech Wojtarowicz (12), 3:1 Łukasz Sokół (30), 4:1 Mikołaj Łopuski (31), 5:1 Adrian Parzyszek (42), 6:1 Milan Baranyk (47), 7:1 Roman Szimiczek (51), 8:1 Teddy Da Costa (56), 9:1 Jonathan Zion (59).
Stan rywalizacji w play off (do trzech wygranych) 1:1.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Bramki 1:0 Milan Karliczek (30), 2:0 Mateusz Bryk (57), 3:0 Marcin Słodczyk (59).
Stan rywalizacji w play off 2:0 dla JKH.

Comarch Cracovia - HC GKS Katowice 2:1 po karnych (1:0, 0:0, 0:1, 0:0 karne 1:0)
Bramki 1:0 Michał Piotrowski (6), 1:1 Luke Popko (48).