Zabrze: Okradł kapliczkę i zniszczył krzyż

  Zabrze: Okradł kapliczkę i zniszczył krzyż

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zabrze: Okradł kapliczkę i zniszczył krzyż
  1/2
  przejdź do galerii

  ©KWP Katowice

  Policjanci z komisariatu III zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie krzyża oraz kradzież figurki Matki Boskiej z kapliczki mieszczącej się przy ulicy Cmentarnej w Zabrzu. Policjanci odzyskali skradzioną figurkę, która wkrótce zostanie zwrócona opiekunowi kapliczki.
  Zatrzymanie sprawcy zniszczenia krzyża oraz kradzieży figurki Matki Boskiej to kolejny przykład na to, że policjanci nie zapominają o sprawach, które w pewnym momencie ulegają umorzeniu. Zdarzenie o którym dziś informujemy miało miejsce w kwietniu 2012 roku i ze względu na niewykrycie sprawcy przestępstwa, po kilku miesiącach zostało umorzone. Do sprawy jednak powrócono w minioną środę. Policjanci z komisariatu III na Zaborzu zatrzymali 34-latka, nie posiadającego stałego miejsca pobytu, a przebywającego aktualnie u rodziny w centrum Zabrza.


  Mężczyzna w trakcie rozmowy z mundurowymi oświadczył, że walczy z symbolami religijnymi. Podczas przesłuchania przyznał się, że w kwietniu 2012 roku postanowił zniszczyć symbole religijne znajdujące się przy ulicy Cmentarnej w Zabrzu. Ze szczegółami opowiedział o ścięciu krzyża, który zamierzał wynieść na pobliskie wysypisko śmieci oraz kradzieży figurki Matki Boskiej, która stała w małej, przydrożnej kapliczce. Skradzioną figurę Matki Boskiej policjanci odnaleźli w mieszkaniu zatrzymanego. Już wkrótce zostanie ona zwrócona opiekującym się kapliczką księżom z parafii św. Ducha.

  Do dziś nie wiadomo natomiast co ostatecznie stało się z krzyżem. Otóż zatrzymany przyznał się do jego ścięcia i próby wyniesienia na wysypisko śmieci. Nie uczynił tego jednak, gdyż w trakcie przenoszenia krzyża jego ciężar na tyle go przytłoczył, że doznał urazu pleców. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży figurki oraz zniszczenia krzyża. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama