Bielsko-Biała: Trzy miesiąca aresztu dla sprawcy fałszywych...

  Bielsko-Biała: Trzy miesiąca aresztu dla sprawcy fałszywych alarmów w sądach

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  32-letni bielszczanin, który wywołał fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego w bielskim sądzie, spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Decyzję tę podjął dzisiaj Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na wniosek policji i prokuratury - poinformowała Elwira Jurasz, rzecznik bielskiej policji. Dodała, że sprawca zostanie też najprawdopodobniej obciążony kosztami akcji ratunkowej, które sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.
  W ubiegłą środę (13 lutego) mężczyzna zadzwonił do dyżurnego komendy w Pszczynie informując, że w bielskim sądzie jest bomba. W prowadzoną akcję zaangażowano policjantów, strażaków, służby techniczne oraz pogotowie ratunkowe. Policyjni pirotechnicy przeszukiwali budynki sądów - Okręgowego i Rejonowych w Bielsku-Białej. Ładunku wybuchowego nie było, jednak fałszywy alarm spowodował konieczność ewakuowania aż 450 osób.


  Policjanci w Wydziału Kryminalnego szybko ustalili i zatrzymali 32-latka z Bielska-Białej podejrzanego o to przestępstwo. W czasie przeszukania jego mieszkania policjanci odnaleźli dodatkowo prawie 10 gramów marihuany. Zatrzymany usłyszał zarzuty i przyznał się zarówno do zgłoszenia o nieistniejącym zagrożeniu, jak i posiadania środków odurzających.

  Dzisiaj bielski Sąd - na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ - podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat więzienia. Sprawca zostanie też najprawdopodobniej obciążony kosztami akcji ratunkowej, które sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama