Mali dziennikarze odebrali nagrody. Wręczał je im Maciej...

  Mali dziennikarze odebrali nagrody. Wręczał je im Maciej Musiał z serialu Rodzinka.pl [ZDJĘCIA]

  Ł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mali dziennikarze odebrali nagrody. Wręczał je im Maciej Musiał z serialu Rodzinka.pl [ZDJĘCIA]
  1/37
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Znamy już zwycięzców konkursu Mali dziennikarze, projektu edukacyjno-rozrywkowego Silesii City Center. Poznaliśmy ich w niedzielę w SCC na finałowym spotkaniu, prowadzonym przez Macieja Musiała, młodego aktora z Rodzinki.pl. Za najlepsze reportaże jurorzy, organizatorzy i internauci uznali dzieła Lidii Stachurskiej (o sushi) i Laury Heisig (jak być piękną).
  Najpierw był wielki casting. Po raz pierwszy w życiu stanęli przed kamerami i jury i opowiadając o sobie, wcielając się w role prezenterów pogody musieli pokonać ponad pięćdziesięcioro swoich rówieśników. Potem przyszła ciężka praca. Tak samo jak dorośli dziennikarze, musieli zrealizować reportaż telewizyjny. Jak to wyglądało?
  Najkrócej scharakteryzowała to jedna z finalistek, Kinga Olejniczak: - Trzeba się było trochę popisać,wchodzić do sklepów, rozmawiać z ludźmi, przeprowadzać sondy.

  TU ZNAJDZIESZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z KONKURSU "MALI DZIENNIKARZE"

  Kiedy już reportaże były gotowe, pojawiły się w internecie, a internauci zaczęli głosować na według nich najlepszy. W tym samym czasie nad wyborem zastanawiało się też jury pod przewodnictwem Bartka Jędrzejaka z TVN (w jury była też przedstawicielka naszej redakcji Anna Ładuniuk). Potem było poznawanie dziennikarskiej kuchni w śląskich redakcjach: radiowych, TVS Silesia oraz oczywiście Dzienniku Zachodnim. No i na koniec, w niedzielę przyszedł dzień wielkiego finału , ogłoszenia zwycięzców i rozdania nagród.

  Wczoraj w Silesia City Center konkurs Mali dziennikarze się zakończył. W finałowych zmaganiach brało udział siedmioro dzieci w wieku od 7 do 10 lat. To Laura Heisig, Marta Klos, Martyna Fornalczyk, Karol Ruszkiewicz, Mikołaj Jędraski, Lidia Stachurska i Kinga Olejniczak. - Nieważne czy dostanę nagrodę. Ale na pewno to były moje najlepsze ferie w życiu - zdradził nam tuż przed ogłoszeniem wyników Mikołaj Jędraski, który przygotowywał reportaż "Mieć mięśnie jak mięśniak".

  Gospodarzem wczorajszej uroczystości był Maciej Musiał, zaledwie kilka lat starszy od finalistów, ale już doświadczony w kontakcie z kamerą. Znamy go z ekranu telewizyjnego - jest jednym z aktorów serialu Rodzinka.pl, Hotel 52, a od niedawna także z programu "The Voice of Poland" w TVP2.

  Bezapelacyjną zwyciężczynią została i dwie główne nagrody (nagrodę Silesii oraz śląskich mediów) odebrała Lidia Stachurska, autorka reportażu o sushi. Otrzymała MacBook Air, oraz Xbox kinect oraz... dwa rowery górskie marki KROSS z limitowanej serii "Warto być dobrym", ufundowane przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła". Zwyciężczyni wybrana przez internautów, czyli Laura Heisig, wyjechała wczoraj z SCC z iPadem Mini oraz także rowerem górskim.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama