Ważne
  Racibórz: Na skwerze Ks. Pieczki powstanie kaskadowa...

  Racibórz: Na skwerze Ks. Pieczki powstanie kaskadowa fontanna oraz ławki

  AREK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Racibórz: Na skwerze Ks. Pieczki powstanie kaskadowa fontanna oraz ławki

  ©Arkadiusz Biernat

  Po konsultacjach społecznych wybrano koncepcję przebudowy fontanny na skwerze im. Księdza Prałata Stefana Pieczki w Raciborzu. Pod uwagę brano cztery warianty.
  Racibórz: Na skwerze Ks. Pieczki powstanie kaskadowa fontanna oraz ławki

  ©Arkadiusz Biernat

  - Po przeprowadzonej przez projektanta prezentacji oraz analizie ostatecznie do realizacji wybrano koncepcję numer trzy - wyjaśniają urzędnicy. Zakłada ona, że powstanie tam kaskadowa fontanna z brodzikiem i tryskaczami. Będzie ona składać się z trzech części (mieszczą się wewnątrz już istniejącej niecki). I tak od ulicy Nowej zlokalizowana będzie niecka położona najwyżej. Woda będzie spływać do środkowej części kaskadą.
  Na jej dnie umieszczone zostaną niskie, obfite tryskacze, które będą mieć za zadanie wzburzać wodę. Efekty wodne mają być sterowane w zależności od natężenia ruchu ludzi przy nich. Dodatkowo fontanna będzie otoczona niskim murkiem, który będzie pełnił funkcję ławki. Ponadto wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektować wokół fontanny ławki i stoliki. Z kolei trawniki mają zostać przystosowane w taki sposób, aby było to miejsce, gdzie można urządzić piknik lub rozstawić leżak. Całość uzupełni oświetlenie, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Na modernizację skweru władze Raciborza zarezerwowały 1,5 mln zł. Cała inwestycja będzie opierała się na już istniejącej przestrzeni i skwer nie będzie ani większy, ani mniejszy. W inwestycji przede wszystkim chodzi o nowe zaaranżowanie fontanny, a także elementów dekoracyjnych. Zakończenie prac planowane jest na jesień br.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama