Prywatna reklama to święta reklama. Co na to prezydenci...

  Prywatna reklama to święta reklama. Co na to prezydenci [WYRZUĆMY SZPETNE SZYLDY]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Burmistrz Mikołowa, Marek Balcer
  Chaos reklamowy jest dużym problemem większości miast. Centrum Mikołowa jest utrzymane w porządku. Jednak dzieję się tak tylko dlatego, że jest ono objęte
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Władzom naszych miast daleko do radykalizmu - albo odwagi - kolegów z Krakowa. Bo Park Kulturowy, który tam wyplenił chaos reklamowy ze Starego Miasta, z perspektywy Śląska już taki skuteczny nie jest.
  Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śl. twierdzi, że: "Zbyt rozbudowane zakazy powodują ich omijanie, jak ma to miejsce w Krakowie, gdzie co prawda na elewacjach reklam i szyldów jest niewiele, za to tzw. stacze są na chodnikach i trzymają w rękach tablice reklamowe".

  Zgadza się, ale chyba wolimy mieć problem z 30 - tylu działa w okolicach krakowskiej Starówki - "staczami", niż dziesiątkami tysięcy tandetnych szyldów i pstrokatych reklam. Część prezydentów preferuje politykę małych kroków, czyli oczyszczania poszczególnych miejsc z reklamowej szpetoty. Finału tej polityki zapewne nikt z nas nie doczeka, ale i tak cieszmy się, że coś w ogóle się dzieje.

  Większość prezydentów zasłania się brakiem możliwości ingerowania w prywatną własność i tego, co na tej własności wisi. Takie właśnie podejście doprowadziło do zalewu naszych miast szpetnymi szyldami i reklamami.

  Tymczasem nasz apel o uporządkowanie tego chaosu to nie postulat wyrzucenia reklam, ale zamiany ich na bardziej estetyczne.

  Współpraca: Anna Zielonka, Katarzyna Kapusta, Damian Hatko, Karol Świerkot, Magdalena Nowacka, Katarzyna Spyrka, Justyna Toros, Martyna Dyszka, Joanna Oreł, Bartosz Pudełko, Katarzyna Śleziona, Agnieszka Strzelczyk, Patryk Drabek  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama