Mój Reporter: PIT przy każdych dochodach

    Mój Reporter: PIT przy każdych dochodach

    JJ

    Dziennik Zachodni

    Dziennik Zachodni

    Mój Reporter: PIT przy każdych dochodach
    1/2
    przejdź do galerii

    ©arc.

    Czy mój mąż, który pracował tylko przez kilka miesięcy ubiegłego roku, ma obowiązek złożenia zeznania rocznego - gdy kwota uzyskanego dochodu nie przekroczyła kwoty wolnej od podatku? - pyta nasza Czytelniczka z Katowic
    Odpowiada Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach:

    Zgodnie z art. 45 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy są zobowiązani składać zeznania o wysokości osiągniętego dochodu. Zatem jeśli podatnik uzyskał w roku podatkowym dochody podlegające opodatkowaniu (np. z wykonywanej pracy), to bez względu na ich wysokość, tj. nawet wtedy, jeżeli ta kwota nie przekracza kwoty wolnej od podatku (kwoty nie powodującej powstania obowiązku podatkowego), też ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe.




    *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
    *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
    *Ranking szkół nauki jazdy 2013
    *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
    Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama