Menu Region

Europa Centralna w Gliwicach: Dziś otwarcie Saturna, RTV...

Europa Centralna w Gliwicach: Dziś otwarcie Saturna, RTV Euro AGD i Castoramy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Joanna Oreł

2Komentarze Prześlij Drukuj
Dzisiaj otwarcie trzech pierwszych sklepów w gliwickim Centrum Handlowym Europa Centralna przy autostradowym węźle Sośnica. Od godz. 7 rano klienci mogą robić zakupy w Castoramie, Saturnie oraz RTV Euro AGD. Najemcy zapowiadają, że są przygotowani na prawdziwy szturm. Jest więc karetka, mnóstwo ochrony, a nawet darmowa kawa i herbata.
1/10
Europa Centralna w Gliwicach: Dziś otwarcie Saturna, RTV Euro AGD i Castoramy

Ostatnie przygotowania do otwarcia Castoramy

(© Marzena Bugała-Azarko)

EUROPA CENTRALNA OTWARTA! ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO
Otwarcie Saturna, RTV Euro AGD i Castoramy ZOBACZ


Saturn i Castorama to jedne z największych sklepów w Parku Handlowym Europa Centralna. Castorama jest po lewej stronie, zaraz przy wjeździe na parking EC. Saturn jest w środkowej części EC.
Kilka sklepów na lewo od niego znajdziemy natomiast RTV Euro AGD.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Europa Centralna: otwarcie Saturna i EuroRTV 27 lutego. Będzie szturm jak w 2005 roku w SCC?


W Saturnie dla klientów, którzy pojawili się jeszcze przed otwarciem sklepu, przygotowano ciepłą kawę i herbatę. Wczoraj rzeczniczka sieci Wioletta Batóg zapowiadała, że przed wejściem będą metalowe bramki, przez które będzie mogła przejść ograniczona liczba klientów. - W godzinach porannych porządku będzie pilnowało ok. 60 ochroniarzy. Po południu ich liczba zostanie zmniejszona do ok. 30 - zapowiadała Wioletta Batóg.

WSZYSTKIE INFORMACJE O CENTRUM HANDLOWYM EUROPA CENTRALNA ZNAJDZIESZ W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM

Castorama podwoiła ochronę sklepu o 100 proc., ale liczby ochroniarzy przedstawiciele sieci podać nam nie chcieli. Będzie też więcej pracowników hali - na co dzień ma ich być ok. 130 osób, dziś - 170.

W RTV Euro AGD również pracują na zdwojonych obrotach. Ale konkretów nie podają. - Sklep będzie przygotowany na zwiększony ruch i zainteresowanie klientów. Pojawi się znacznie więcej towaru niż normalnie, a obsługa została wzmocniona pracownikami z innych sklepów Euro. O bezpieczeństwo kupujących będzie dbać większa liczba ochrony oraz specjalne bramki wejściowe - mówi Tomasz Siedlecki, dyrektor ds. marketingu w RTV Euro AGD.

Ze względu na bezpieczeństwo, na parkingu przed EC ma stać karetka pogotowia. Dla zmotoryzowanych klientów otwarto cały parking, czyli 2300 miejsc (choć otwarcie całej galerii i par-ku handlowego zaplanowano na piątek, 1 marca). Problem może być jednak z samym dojazdem. Bo chociaż centrum handlowe jest przy węźle A4 i A1 w Gliwicach, to droga dojazdowa, DK 44 (czyli ul. Pszczyńska) ma na tym odcinku po jednym pasie w każdą stronę. I jednocześnie to główna ulica wjazdowa do Gliwic z A1 i A4. Na dodatek są tu prowadzone prace przy oświetleniu i jest zwężenie. Przy dużej liczbie zmotoryzowanych klientów, na pewno zrobi się wąskie gardło.

Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i przygotować na ewentualne korki. Zawsze jednak można wybrać się do EC bezpłatnymi autobusami. Pierwsze autobusy z placu Piastów w Gliwicach (stanowisko nr 1 - tak jak autobusy w kierunku Knurowa) kursują dzisiaj o godz. 6.30, 7.30 i 8.20, a potem, od 9, zgodnie z rozkładem, co godzinę. Natomiast ostatni kurs do EC będzie o godz. 20. Pierwsze odjazdy z Zabrza, z dworca przy Goethego (stanowisko nr 11 - tak jak w kierunku Sośnicy), będą jeździły dzisiaj o 6.20, 7.20, 8.20 i 9. Później, od godz. 9.50, kursują co godzinę. Ostatni przejazd zaplanowano na godz. 19.50. Sklepy Saturn oraz Castorama będą dziś czynne do godz. 21. RTV Euro AGD ma być otwarte tylko dzisiaj do godz. 22. Wsp. JUT

Jak dojechać?

Samochodem najlepiej dojechać do EC z jednej z dwóch autostrad, A1 i A4.

Z autostrad A1 i A4 należy zjechać na węzeł Gliwice-Sośnica w stronę centrum Gliwic. Później dostaniemy się na rondo, które łączy się z DK nr 44 (ul. Pszczyńska), gdzie musimy zjechać na trzecim zjeździe. Teraz najlepiej trzymać się prawego pasa. Później należy jechać prosto. Wówczas znajdziemy się na estakadzie prowadzącej do EC. Wiaduktem dojedziemy do kolejnego ronda, z którego musimy zjechać na drugim wyjeździe. Później znaki poprowadzą do otwartych sklepów EC.
*Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013 [RANKING SZKÓŁ JAZDY]
*Nowe egzaminy na prawo jazdy 2013 [ZOBACZ WIDEOTESTY]
*STUDNIÓWKA 2013: Zobacz najpiękniejsze dziewczyny [SUPERFOTKI]
*Sześć pomysłów na zmianę wizerunku Górnego Śląska [ZOBACZ I SKOMENTUJ]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
Reklama
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

kolejny sklep?

+39 / -42

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

misiek666 (gość)  •

po co?

skomentuj

żebyś miał zagadkę.

+47 / -38

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przemko (gość)  •

Żebyś miał zagadke.

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama