Co z budową nowego szpitala w Żywcu? Starostwo odpowiada

  Co z budową nowego szpitala w Żywcu? Starostwo odpowiada

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budowa nowego szpitala w Żywcu

  Budowa nowego szpitala w Żywcu ©Jakub Marcjasz

  "Budowa miała ruszyć najpierw w sierpniu, później we wrześniu, a wczoraj się dowiedziałem, że ruszy dopiero na wiosnę, bo dalej nie ma porozumienia co do finansowania budowy. Mam informacje prawie z pierwszej ręki, bo miałem pracować przy budowie szpitala" - pisze w mailu do naszej redakcji jeden z Czytelników, pytając co z budową nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu. Starostwo odpowiada.
  Budowa nowego szpitala w Żywcu

  Budowa nowego szpitala w Żywcu ©Jakub Marcjasz

  - To, czy zaczęły się prace na terenie budowy, można naocznie stwierdzić udając się na miejsce. Pragniemy przypomnieć, że obowiązki finansowania, wyposażenia, uruchomienia i prowadzenia nowego szpitala powiatowego w Żywcu spoczywają na partnerze InterHealth Canada zgodnie z zapisem umowy PPP. Wszystkie obowiązki Starostwa Powiatowego względem partnera prywatnego w związku z budową szpitala zostały spełnione.
  Jednocześnie przypominamy, że jesteśmy w posiadaniu potwierdzenia podpisania umowy pomiędzy partnerem prywatnym a konsorcjum banków - która została podpisana w dniu 31 sierpnia - napisał w mailu przesłanym do naszej redakcji Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu.

  Temat budowy szpitala był poruszany także na ostatniej sesji Rady Powiatu Żywieckiego, który odbyła się w poniedziałek 31 sierpnia.

  Przypomnijmy, że chociaż zgodnie z pierwotnym planem nowy Szpital Powiatowy w Żywcu miał dziś już przyjmować pacjentów, to jego budowa... cały czas się nie rozpoczęła! Trudno już nawet zliczyć, ile razy słyszeliśmy, że już niedługo inwestycja się zacznie, ale w ostateczności okazywało się, że są ku temu jednak przeszkody.

  - Dzisiaj są podpisywane umowy z bankami, które rozpoczynają już proces, gdzie partner jest obciążony karami, jeżeli nie wywiąże się ze zobowiązań z umowy - mówił podczas ostatniej sesji Andrzej Kalata, starosta żywiecki.

  Chodzi o pięć umów. W tym m.in. umowę kredytową oraz umowę bezpośrednią pomiędzy bankami i powiatem. - Nie chcę robić z tego jakiejś fety, ale naprawdę rusza już proces budowy - mówił starosta żywiecki.

  Budowa, według informacji uzyskanych przez starostę, miałaby ruszyć we wrześniu, bo "partner prywatny chce zrobić wszystko, by tak było". W miejscu, gdzie ma powstać szpital już pewne prace się dzieją, ale na razie ich wykonawcą jest powiat.

  - Mamy zapisane w umowie, że w momencie wejścia wykonawcy na budowę musimy doprowadzić do działki wszystkie media i zrobić tak zwaną drogę techniczną. W najbliższych dniach to wszystko będzie. Jesteśmy przygotowani. Nic więcej nie możemy zrobić - mówił podczas sesji Andrzej Kalata.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama