Mój Reporter: W kioskach brakowało biletów, a kontrolerzy...

  Mój Reporter: W kioskach brakowało biletów, a kontrolerzy mieli to w nosie

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowy bilet po podwyżce w KZK GOP

  Nowy bilet po podwyżce w KZK GOP ©Lucyna Nenow

  Pan Szymon z Ligoty alarmuje, że nie mógł dziś kupić biletu miesięcznego w dwóch kioskach w swojej dzielnicy, ani na tutejszej Poczcie. KZK GOP przyznaje: mamy problemy z biletami u naszych kontrahentów. - Przeprowadzamy kontrole i nakładamy kary. Za zamieszanie przepraszamy - mówi Anna Koteras, rzeczniczka związku.
  Nowy bilet po podwyżce w KZK GOP

  Nowy bilet po podwyżce w KZK GOP ©Lucyna Nenow

  - Mieszkam w Katowicach Ligocie i od wczoraj do dziś nie można było NIGDZIE kupić biletów miesięcznych, ani innych. Sklepy i kioski tłumaczyły, że biletów nie mają. Nie było ich także na poczcie w Katowicach Ligocie. Jednocześnie byłem dziś świadkiem "nalotu" kontrolerów w autobusach (154, 37), którzy wypisywali mandaty. Nie wiem, czy KZK GOP chce sobie w ten sposób dorobić, ale uważam, że niebywałym chamstwem jest niedostarczenie biletów i jednoczesne wysyłanie tabunu "kanarów", którzy wypisują z wyjątkową gorliwością dziś mandaty. Sam na szczęście nie dostałem, ale byłem świadkiem kilku sytuacji, w których podróżni skarżyli się, że nie byli w stanie kupić biletów z powodu ich braku - alarmuje pan Szymon w Ligocie.

  O wyjaśnienie poprosiliśmy przestawicieli KZK GOP. Ci przyznają, że od dwóch dni mają problem z biletami. Tyle że nie w samym związku, a właśnie w punktach sprzedaży. Kontrahenci nie zamówili wystarczającej liczby biletów w starych cenach, choć mogli je po zmianie taryfy do związku zwrócić.

  - Przeprowadzamy kontrole kiosków i sklepów i nakładamy kary. Jeszcze dziś takie punkty w Ligocie także zostaną sprawdzone - zapowiada Anna Koteras, rzeczniczka KZK GOP. Skąd problem z biletami? Nie wiadomo. - Bilety miesięczne w nowych cenach kontrahenci mogli od nas pobierać już od 18 lutego. Bilety i miesięczne i jednorazowe cały czas są u nas dostępne - dodaje Koteras. Trzeba jednak po nie przyjechać i je zabrać.

  - Oczywiście przepraszamy pasażerów za całe zamieszanie - mówi rzeczniczka. Dodaje, że wszystkie bilety KZK GOP podróżni mogą zakupić w punkcie obsługi na dworcu kolejowym w Katowicach.

  CZY MIAŁEŚ/AŚ PODOBNE PROBLEMY Z ZAKUPEM BILETÓW? SKOMENTUJ

  TY PYTASZ, MÓJ REPORTER ODPOWIADA CZYTAJ WIĘCEJ

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Masz pytanie dotyczące życia w woj. śląskim? Nie wiesz, co się dzieje?
  Zadaj pytanie: o ludzi, miejsca, historię i kulturę, komunikację publiczną i nowe inwestycje.
  Zapytaj, a reporterzy Dziennika Zachodniego znajdą odpowiedź!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   waldi

   ucz sie kobieto ucz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 22

   To mosz i tak szczescie bo jo by musiol napierd..c z Swietochlowic. To sa kompletne matoly .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tytul

   podpis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   wedlug tej logiki, to musze isc z ligoty na piechty na dworzec do ich punktu i kupic bilet, POLSKA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KOTERAS PIERWSZĄ NIEDORZECZNICZKĄ III RP

   Bożena Miller (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 21

   JW

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Problem jest od roku!

   gapowicz? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 23

   Od roku co miesiąc zastanawiam się, czy uda mi się kupić bilet miesięczny. Na kilka kiosków w których pytam, w żadnym nie ma. Jak mi się poszczęści to ciesże się jak za komuny gdy mięso rzucili....rozwiń całość

   Od roku co miesiąc zastanawiam się, czy uda mi się kupić bilet miesięczny. Na kilka kiosków w których pytam, w żadnym nie ma. Jak mi się poszczęści to ciesże się jak za komuny gdy mięso rzucili. Wczoraj w kolekturze mieli DWA!! Czy bilety będą na kartki? I kto jest winien? KZK GOP, czy dystrybutorzy? Założe sie, że okaże się, że pasażerowie bo mają czelność prosić o bilety...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama