5 marca Dzień Teściowej. Czego jej będziesz życzyć?

5 marca Dzień Teściowej. Czego jej będziesz życzyć?

Zdjęcie autora materiału

Maria Zawała

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Teściowe w filmowej akcji: Bożena Dykiel "Wyjście awaryjne"
1/7
przejdź do galerii

Teściowe w filmowej akcji: Bożena Dykiel "Wyjście awaryjne" ©Materiały prasowe

O teściowych krąży wiele dowcipów. Czy słusznie zasłużyły na miano heter? - Ja na pewno nie, bo uwielbiam swoich zięciów, a oni mnie - przyznała nam pisarka Marta Fox, teściowa m.in. Piotrka Kupichy. 5 marca teściowe mają swoje święto.
Znacie ten dowcip?

Co to jest: 30 żabek i ropucha? - Teściowa wiesza firanki.

Albo ten:
Do lekarza przychodzi facet;
- Panie doktorze, od kilku dni mam ten sam koszmarny sen: po pokoju goni mnie teściowa z krokodylem. Nie mogę zapomnieć tego wstrętnego oddechu, koślawych żółtych zębów...
- No, to faktycznie wygląda bardzo groźnie - przerywa lekarz.
- No właśnie. A krokodyl wygląda jeszcze groźniej.


Po wpisaniu do przeglądarki internetowej hasła "dowcipy o teściowej" wyskakuje 156 tys. wyników. Gdy wpiszemy to hasło w języku angielskim, wyników jest już ponad 35 mln.

5 marca obchodzony jest, ustanowiony w latach 80. ubiegłego wieku we Francji, Dzień Teściowej.

Początkowo miał charakter medialny, ale dziś to ważne w Europie święto rodzinne, choć teściowe nie przestają być obiektami żartów także filmowców.

Pamiętacie słynną komedię "Sposób na teściową" z Jennifer Lopez, w którym straszną mamuśkę brawurowo zagrała Jane Fonda? Albo babcię Wolańską zagraną przez Małgorzatę Lorentowicz w polskiej komedii "Kogel-mogel"? Cóż, z takimi teściowymi w życiu nie byłoby nikomu do śmiechu, choć wiele z nich jest tak uroczych jak Barbara Mostowiakowa w serialu "M jak miłość". O tym jak świetną aktorką jest Teresa Lipowska i jak potrafiła z kolei wcielić się w postać wrednej teściowej, można zobaczyć w filmie "Tato".

Może to właśnie takie babsztyle jak grana przez Lipowską postać Jadwigi Fornalczyk, teściowej Michała (w tej roli Bogusław Linda) sprawiły, że teściowe są obiektem żartów i budzą mieszane uczucia? (Co to są mieszane uczucia?... Jak teściowa wpadnie w przepaść waszym nowym mercedesem?)

Przede wszystkim fakt, że często nie potrafią one ułożyć sobie relacji z wybrankiem lub wybranką swojego dziecka, powoduje w rodzinie konflikty.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo