Sport

    Zawiercie: Mistrzostwa Polski Jodo rozstrzygnięte....

    Zawiercie: Mistrzostwa Polski Jodo rozstrzygnięte. "Samurajowie" walczyli o medale [ZDJĘCIA]

    Patryk Drabek

    Dziennik Zachodni

    Dziennik Zachodni

    Zawiercie: Mistrzostwa Polski Jodo rozstrzygnięte. "Samurajowie" walczyli o medale [ZDJĘCIA]
    1/23
    przejdź do galerii

    ©Jacek Pałucha (Stowarzyszenie Jurassic Photo Team)

    Przez cały weekend mieszkańcy Zawiercia mogli obserwować treningi, seminaria i zawody związane z siódmą edycją otwartych mistrzostw Polski Jodo.
    To tradycyjna japońska sztuka walki, która powstała ponad 400 lat temu. Była stosowana do tego, by za pomocą kija obronić się przed atakiem mieczem, ale odnotujmy, że uczestnicy zawodów zamiast miecza mają w ręce kij imitujący białą broń.

    - Sama konkurencja polega na zaprezentowaniu trzech sekwencji ruchów oddających walkę (tzw. kata). Oceniane są dokładność ruchów, poprawne pozycje, adekwatność i precyzja oraz wyczucie czasu, czyli tzw. timing - tłumaczy Łukasz Machura, trener kadry Polski Jodo.

    Uczestnicy rywalizowali w zmaganiach indywidualnych i drużynowych, a w czempionacie wzięło udział około 40 osób. Przyjechali także zawodnicy z Finlandii i Słowacji, a gościem specjalnym był sensei Jock Hopson.

    Zawody organizował Polski Związek Kendo, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu oraz Klub Sportowy Bumeikan Katowice.

    Wyniki:
    Kategoria Mudan:

    1. Dariusz Borowiak, Meishinkan Poznań
    2. Veronika Simonova, Hikari Koszyce (Słowacja)
    3. Artur Rybarczyk, Meishinkan Poznań
    3. Florian Martin, Hikari Koszyce (Słowacja)
    Nagroda za ducha walki: Artur Rybarczyk

    Kategoria Shodan:
    1. Joonas Pihlaja, Helsinki Kendo Club (Finlandia)
    2. Adriana Nagyova, Hikari Koszyce, Słowacja
    3. Barbara Ryba, Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
    3. Piotr Tabor, Koryukan Kraków
    Nagroda za ducha walki: Tea Lahdeniemi, Ki Ken Tai Icchi Helsinki (Finlandia)

    Kategoria Nidan:
    1. Michał Glatte, Koryukan Kraków
    2. Jakub Kolasa, Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
    3. Kamil Orciuch, Bumeikan Katowice
    3. Wiktor Bień, Meishinkan Poznań
    Nagroda za ducha walki: Michał Glatte

    Kategoria Sandan:
    1. Michał Szczepański, Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
    2. Michał Nowakowski, Koryukan Kraków
    3. Dariusz Leszczyński, Busetsukan Gdynia
    3. Piotr Urbanek, Meishinkan Poznań
    Nagroda za ducha walki: Michał Nowakowski

    Kategoria Yondan:
    1. Łukasz Machura, Bumeikan Katowice
    2. Grzegorz Puchawski, Tenshinkan Warszawa

    Zawody drużynowe:
    1. Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo
    2. Bumeikan Katowice
    3. Hikari Koszyce (Słowacja)
    3. Ki Ken Tai Icchi, Helsinki (Finlandia)
    Nagroda za ducha walki: Piotr Tabor oraz Jakub Kolasa

    Czytaj także

      Komentarze (1)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      :)

      Agu (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

      Brawo Basia!!!!

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Tabela Ekstraklasy

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama