Człowiek Roku 2013 woj. śląskiego [FINAŁ PLEBISCYTU]

  Człowiek Roku 2013 woj. śląskiego [FINAŁ PLEBISCYTU]

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Człowiek Roku 2013
  1/2
  przejdź do galerii

  Człowiek Roku 2013 ©ARC

  Do końca plebiscytu na Człowieka Roku 2012 województwa śląskiego zostało już niewiele czasu. Dziś ostatni dzień głosowania! Na SMS-y, które wysyłacie na swoich faworytów, czekamy do godz. 23.59.
  ZOBACZ WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO TYTUŁU:
  CZŁOWIEK ROKU 2012 WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  KLIKNIJ TUTAJ

  A NASTĘPNIE ZAGŁOSUJ I SPRAWDŻ WYNIKI KLIKNIJ TUTAJ

  32 kandydatów do tytułu to laureaci pierwszej edycji konkursu na Człowieka Roku 2012, których wybraliście w poszczególnych miastach i powiatach. Do zamknięcia tego wydania "Dziennika Zachodniego" oddaliście blisko 6800 głosów.

  Najwięcej - blisko 1650 - na Małgorzatę Mańkę-Szulik, prezydent Zabrza. Jednak taka liczba głosów wcale nie świadczy, że zabrzanka otrzyma tytuł. Bowiem, jak pokazują wcześniejsze konkursy, właśnie podczas ostatniego dnia, a dokładniej podczas ostatnich godzin głosowania, wszystko może się zmienić. Przykład?

  W ostatnim czasie za wsparcie swojej kandydatki mocno wzięli się mieszkańcy powiatu żywieckiego. W ciągu kilku dni Beata Kliś, ich kandydatka do tytułu, zmieniła lokatę z 11. na... 4. A jak podkreślała podczas uroczystego spotkania z laureatami pierwszej tury głosowania, które odbyło się w sosnowieckiej redakcji DZ, w jej przypadku wyróżnienie jest o wiele ważniejsze.

  - Jako dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy, zajmuję się "działką" dość specyficzną i ciężką do polubienia przez mieszkańców. Dlatego osiągnąć w niej sukces jest jeszcze trudniej, z czego tym bardziej się cieszę - mówiła.

  Z kolei prezydent Zabrza miejsce lidera w konkursie zajmowała przez większość minionego tygodnia. Tymczasem osoby, które w sobotę odwiedziły naszą stronę internetową: dziennikzachodni.pl, dowiedziały się, że dotychczasową faworytkę wyprzedził ks. Stanisław Achtelik, gospodarz parafii Ciała i Krwi Pańskiej w Ławkach, dzielnicy Mysłowic. Jednak wczoraj znów na pierwszym miejscu widniało nazwisko Małgorzaty Mańki-Szulik.

  Kto otrzyma zaszczytny tytuł, dowiemy się już w poniedziałek minutę przed północą. Wtedy kończy się głosowanie w konkursie. Wcześniejsze typowanie nie ma sensu. Bowiem różnica głosów między kandydatami, którzy zajmują trzy pierwsze pozycje, nie jest duża. Tym bardziej że księdza Achtelika (2. miejsce) parafianie doceniają. Kościół, któremu przewodzi, został już wybrany najpiękniejszą parafią w województwie. Oddano na niego - bagatela - 41 246 głosów!

  - Ta wygrana to z pewnością mandat zaufania ze strony parafian, bo jak sądzę, to w większości ich głosy - mówił po ogłoszeniu wyników pierwszej tury głosowania gospodarz parafii w Ławkach.

  - Jedna z parafianek powiedziała mi: księże proboszczu, mam komórkę, ale tylko z niej dzwonię, więc dałam wnukowi 10 zł, by posłał cztery esemesy na księdza - dodawał z uśmiechem.

  By oddać głos na swojego faworyta, wystarczy wysłać SMS na numer: 72355. Jego koszt to 2,46 zł z VAT. W treści wiadomości należy wpisać prefiks DZBR. za nim numer przyporządkowany do danego kandydata, który znajduje się na kuponie poniżej. Tuż po północy ogłosimy wyniki konkursu.

  ZOBACZ WSZYSTKICH KANDYDATÓW DO TYTUŁU:
  CZŁOWIEK ROKU 2012 WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
  KLIKNIJ TUTAJ

  A NASTĘPNIE ZAGŁOSUJ I SPRAWDŻ WYNIKI KLIKNIJ TUTAJ  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama