Prof. Zembala najlepszy w rankingu wpływowych medyków

  Prof. Zembala najlepszy w rankingu wpływowych medyków

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prof. Zembala

  Prof. Zembala ©Mikołaj Suchan

  Prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, wybitny kardiochirurg i transplantolog znalazł się na pierwszym miejscu wśród stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. A minister zdrowia Bartosz Arłukowicz na ostatnim!
  Prof. Zembala

  Prof. Zembala ©Mikołaj Suchan

  Prof. Zembala prowadzi szpital bez długu. Kieruje ośrodkiem stworzonym przez prof. Zbigniewa Religę, który stał się najważniejszą transplantacyjną placówką w kraju. Prof. Zembala jest pasjonatem swojego zawodu, nauczycielem wielu lekarzy, niezrównanym promotorem medycyny transplantacyjnej.

  - Kiedy od 20 lat kieruje się wysokospecjalistycznym szpitalem, takim jak Śląskie Centrum Chorób Serca, ma się bardzo wiele powodów do osobistej i zespołowej satysfakcji.
  Poczucie spełniania wynika z bardzo wielu przyczyn, dlatego ograniczę się do stwierdzenia, że źródłem mojego największego sukcesu, jako dyrektora, jest znakomity zespół ludzi - powiedział w okolicznościowym wywiadzie dla "Pulsu Medycyny" prof. Zembala.

  W gronie stu wyróżnionych znalazło się jeszcze kilku przedstawicieli śląskiej służby zdrowia w tym kardiochirurg prof. Andrzej Bochenek, Igor Radziewicz - Winnicki (wiceminister zdrowia), poseł Bolesław Piecha, szef sejmowej Komisji Zdrowia, a także kardiolog prof. Michał Tendera i prof. Grzegorz Opala, neurolog. Są też kardiolog Zbigniew Kalarus, onkolog-radioterapeuta Bogusław Maciejewski, była rektor SUM Ewa Małecka- Tendera i Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podziękowania

   Maria (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Miałam to szczęście od losu że mogłam poznać profesora Zembalę chociaż przez chwilę porozmawiać ..Jest to wspaniały człowiek od którego emanuje pasja z jaką wykonuje swój zawód Przy tym jest...rozwiń całość

   Miałam to szczęście od losu że mogłam poznać profesora Zembalę chociaż przez chwilę porozmawiać ..Jest to wspaniały człowiek od którego emanuje pasja z jaką wykonuje swój zawód Przy tym jest skromnym normalnym człowiekiem .Dziękuję Bogu że takim ludziom jak profesor daje taki talent ,który potrafią wykorzystać .Podziwiam go bardzo i szanuję za zwykłą normalność i stosunek do człowiekazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co tam ZEMBALA

   fąfel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 27

   czy prof.BOCHENEK Piecha jest najlepszy....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama