Kamery niepotrzebne

  Kamery niepotrzebne

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  O dworcu w Katowicach napisano i powiedziano już prawie wszystko. Jednym z efektów kampanii prowadzonej w obronie dworca jest fakt, że pasażerowie mogą dziś z pełną świadomością, niejako organoleptycznie badać ów okaz architektury brutalistycznej.
  Określenie to zresztą dobrze pasuje do dworca. Takie nagromadzenie brudu i smrodu w budynku, który ma służyć klientom PKP to w rzeczy samej wyczyn. Żeby było jeszcze brutalniej, PKP nie tylko nie chce sprzątać na swoim podwórku, ale i nie zamierza poprawić jego bezpieczeństwa. Chodzi o monitoring, który niebawem będzie miało 41 dworców w Polsce. Do końca roku kamery zostaną zamontowane np. w Tczewie, gdzie poczekalnia ma wielkość katowickiego baru dworcowego, a zakamarków, w których mogą czaić się przestępcy jest tyle, co w dworcowej toalecie.

  Monitoring ominie jednak największy dworzec na Śląsku, gdzie kieszonkowców jest tyle, co pasażerów w Tczewie.
  PKP uznało, że stacji Katowice nic już nie zaszkodzi. I tłumaczy, że na dworcach przeznaczonych do przebudowy kamer się nie montuje. Ciekawa logika, biorąc pod uwagę fakt, że brutalistyczny terminal w Katowicach do przebudowy przeznaczany jest od kilkunastu lat. Nawet jeśli w końcu uda się rozpocząć tę inwestycję, zakończy się ona najwcześniej w 2012 r. Kieszonkowcy mają więc jeszcze 3 lata na znalezienie sobie nowego miejsca.

  Nie twierdzę, że monitoring to antidotum na dworcowy czy uliczny bandytyzm. W miastach, także w Katowicach, sprawdzał się różnie, pod czujnym okiem kamer działo się wiele, bo panowie przed monitorami umilali sobie czas pewnie tak samo, jak bankowi ochroniarze w "Vabanku". Brak kamer na dworcu jest po prostu kolejnym dowodem na to, że PKP traktuje swoich klientów jak bydło, które trzeba przewieźć z pastwiska na pastwisko. Co pozostaje? Podziwiać architekturę PKP. Póki jeszcze jest.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama