Idzie wiosna, czyli rusza sezon na wyprzedaże garażowe

  Idzie wiosna, czyli rusza sezon na wyprzedaże garażowe

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jarmark staroci w Częstochowie na Rynku Wieluńskim
  1/2
  przejdź do galerii

  Jarmark staroci w Częstochowie na Rynku Wieluńskim ©Bartłomiej Romanek

  Na dworze ciepło - trzymamy kciuki, że wiosna nie odpuści. Dla miłośników buszowania po różnego typu giełdach, targowiskach i garażowych wyprzedażach, których w naszym województwie nie brakuje, oznacza to tylko jedno - sezon znów rozpoczęty!
  Już w najbliższą sobotę (9 marca) prawdziwa gratka czeka na rodziców małych i trochę starszych dzieci, których pokoje toną w zapomnianych zabawkach. W Gliwicach szykuje się giełda zabawek używanych.

  - Pomysł na zorganizowanie tego typu giełdy wziął się wprost z życia - opowiada Małgorzata Nowotnik, organizatorka giełdy.
  Wraz z mężem nie wiedzieli, co zrobić z ogromną ilością zabawek, którymi przestała bawić się ich córka. Wtedy zrodził się pomysł giełdy zabawek używanych. Pani Małgorzata wcieliła go w życie i przyjął się.

  - Wystawcy spotykają się dwa razy do roku. W sobotę będzie to dziewiąty raz - zauważa.

  Do Gliwic zjeżdża zazwyczaj ok. 30 wystawców i ponad setka zwiedzających oraz kupujących. Giełda odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach (ul. Barlickiego 3, w godz. 10-12). Na stoiskach poza zabawkami w atrakcyjnych cenach pojawią się gry, książki i ubrania, które będzie można kupić lub wymienić. Wszystkie wystawione przedmioty są w dobrym stanie.

  - Rodzice z pewnością znajdą ciekawy prezent, który w święta przyniesie ich dzieciom wielkanocny zajączek - dodaje pani Małgorzata.

  O wiele bardziej zróżnicowany asortyment znajdziemy na sosnowieckiej wyprzedaży garażowej. W trzeci dzień wiosny (23 marca) spotkanie organizuje klubokawiarnia Remedium (ul. Sucha 7).

  - Podstawowym założeniem akcji jest wolna wymiana i sprzedaż wszystkich rzeczy zalegających w kątach mieszkań, garaży, piwnic: ubrań, dodatków do garderoby, ale również książek, płyt oraz sprzętu AGD i RTV - po prostu wszystkiego - zachęcają organizatorzy. Jak dodają, będzie można kupić też oryginalne rękodzieła: biżuterię, torebki czy ubrania. Zachęcają również początkujących projektantów, by pojawili się na wyprzedaży i pochwalili swoimi pracami. Wstęp dla klientów jest wolny, dla wystawców 5 zł. Osoby chętne do wystawienia przedmiotów proszone są o wcześniejsze zgłoszenie na e-mail: remedium.klub@gmail.com.

  Także mieszkańcy Gliwic powinni kompletować przedmioty, którym chcą dać drugie życie. Jak zapewnia Natalia Białowąs ze Stowarzyszenia Twoje Życie w Twoich Rękach, najbliższa wyprzedaż garażowa odbędzie się jeszcze w marcu. - Konkretną datę i miejsce spotkania cały czas ustalamy, podamy je na dniach - wyjaśnia. Na odwiedzających czekają m.in. specjalna strefa dla dzieci i stoiska podzielone tematycznie.

  Na dobrą pogodę liczy też Elżbieta Suchanek, pomysłodawczyni i organizatorka wyprzedaży garażowej na bielskim osiedlu Mikuszowice Śląskie, jednak przyznaje, że na wyprzedaż na świeżym powietrzu jest trochę za wcześnie. - W marcu jak w garncu, nie wiemy, jaką pogodę przyniesie kolejny dzień, a w naszym przypadku osoby, które chcą znaleźć dla swoich rzeczy nowych właścicieli, robią to na świeżym powietrzu, więc lepiej nie ryzykować - mówi.

  Pierwszą wyprzedaż w 2013 r. planuje na maj. Osoby zainteresowane wystawieniem na niej rzeczy poupychanych w szafach lub zalegających na strychach czy w piwnicach powinny zgłosić się do pani Elżbiety - kontakt na stronie poświęconej wyprzedażom sekretyelzbiety.pl.

  Oto cykliczne pchle targi i jarmarki

  Częstochowa: Jarmark Staroci na Rynku Wieluńskim organizowany jest w każdą trzecią sobotę miesiąca, od godz. 6 do 16. Zaś w każdą niedzielę miesiąca, w godz. od 9 do 13, na terenie Parku Handlowego Warta (ul. Krakowska 45) organizowana jest Giełda Towarów i Rzeczy Różnych.

  Olsztyn: Ogólnopolski Jarmark Kolekcjonerski "Pod Zamkiem", czyli tzw. muzeum na świeżym powietrzu, odbywa się w każdy czwarty weekend miesiąca (ul. Kościelna). Rusza od kwietnia.

  Bytom: Bytomski Jarmark Staroci organizowany jest w wybrane weekendy (pełen kalendarz na stronie jarmark.bytom.pl). Najbliższy odbędzie się 5 i 6 kwietnia. Kolejne w soboty, 4 maja oraz 1 czerwca.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyprzedaże w Bielsku-Białej

   Jakub (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zapraszam na www.wyprzedazegarazowe.bielsko.pl - informacje o wszystkich wyprzedażach organizowanych na terenie Bielska-Białej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uważajcie tylko

   na urzędników POdatkowych (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 48

   bo złodziejskie bandy Tuska najlepiej POtrafią gnoić maluczkich
   a sobie tylko nagrody i miliony z ambergoldów
   POdatek od wszystkiego to jedyny sukces rządów PO

   na POhybel

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama