Cieszyńscy policjanci rozbili gang handlujący trefnym...

  Cieszyńscy policjanci rozbili gang handlujący trefnym alkoholem

  WIK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cieszyńscy policjanci rozbili gang handlujący trefnym alkoholem

  ©Materiały prasowe policji

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zatrzymali w 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadziła do obrotu ponad 72 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Przestępczą szajką kierował 47-letni mieszkaniec Cieszyna.
  Cieszyńscy policjanci rozbili gang handlujący trefnym alkoholem

  ©Materiały prasowe policji

  Grupa działała na terenie województw śląskiego i łódzkiego. Cieszyńscy śledczy od dwóch lat rozpracowali siatkę jej powiązań. W efekcie zebrali dowody pozwalające na zatrzymanie członków grupy i przedstawienie im zarzutów.

  - Podczas skoordynowanej akcji policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Cieszynie i Łodzi. Do tej akcji zaangażowano łącznie ponad 60 funkcjonariuszy - informuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

  Nad Olzą zatrzymań dokonali policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KPP, śląscy antyterroryści, a także policjanci wydziałów kryminalnego i prewencji z Cieszyna oraz Bielska-Białej. Z kolei w Łodzi do mieszkań wkroczyli funkcjonariusze CBŚ.

  Stróże prawa zatrzymali łącznie 7 osób w wieku od 27do 47 lat z Cieszyna i Łodzi, z której sprowadzano nielegalny spirytus. Na jego bazie produkowane były alkohole smakowe różnych gatunków. Podrabiano także czeskie koniaki, rum, wódki smakowe typu śliwowica, gruszkowa, malinowa oraz zwykłe czeskie wódki, a także czysty spirytus. Alkohol trafiał na czarny rynek w całym kraju.

  - W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli przedmioty służące do produkcji alkoholu, m.in. etykiety alkoholi różnych gatunków, aromaty, korki, butelki, korkownicę. Dodatkową działalnością grupy przestępczej była produkcja i handel tytoniem. Posiekany tytoń pakowany był do worków strunowych i sprzedawany w kilogramowych porcjach pod różna marką w zależności od potrzeb klientów - informuje Domagała.

  Wstępnie ustalono, że w wyniku działalności grupy przestępczej Skarb Państwa stracił ok 3,5 mln zł. Policjanci zajęli już tymczasowo samochody i pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien. Prokurator przedstawił też zatrzymanym zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnej produkcji alkoholu, handlu tytoniem oraz uszczuplenia podatkowe. Sprawcy przyznali się do zarzucanych czynów i wyjaśnili okoliczności sprawy.

  Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i prowadzący ją policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   agatki :)

   marcia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   i przynajmniej jest porządek

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gang

   janek3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 4

   fajna sprawa!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama