Ważne
  Coraz więcej osób zdaje testy na prawo jazdy. Oswajamy je

  Coraz więcej osób zdaje testy na prawo jazdy. Oswajamy je

  A. Kasperska, A. Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Coraz więcej osób zdaje testy na prawo jazdy. Oswajamy je
  1/2
  przejdź do galerii
  Niecałe 17 procent. Tyle wynosiła średnia zdawalność w Polsce egzaminu teoretycznego na kategorię B w pierwszym miesiącu po zmianie przepisów. W województwie śląskim jest nieco lepiej. Wskaźnik zdawalności wynosi u nas dokładnie 21,07 procent. Jednak są od nas lepsi. We Wrocławiu zdaje 26,93 proc., a w Lublinie - 26,93 proc. Średnia zdawalność w kraju wyniosła 16,93 proc.
  - Trudno stwierdzić, skąd taki, a nie inny poziom zdawalności w naszym województwie - zastanawia się Roman Bańczyk, dyrektor katowickiego WORD-u. - Nie ma na to jakiejś reguły, bowiem każdego dnia jest inaczej. Raz zdaje 15 proc. osób, innym razem nawet połowa zdających - dodaje.

  Uważa, że problem zdawal-ności nie leży w zbyt trudnych pytaniach, ale w samej obsłudze systemu. Zdający nie przyzwyczaili się jeszcze do nowego typu testów.


  PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS WIDEOTESTY NA PRAWO JAZDY. ZNAJDZIECIE JE TUTAJ

  Pracownicy Centrum Edukacji Zawodowej CARGO w Jaworznie przyznają, że problemów nadal jest sporo. - Trudno przygotować kogoś do egzaminu teoretycznego, jeśli nie zostały udostępnione żadne materiały dydaktyczne dla kadry szkoleniowej - przyznaje Jacek Skalny, kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców CEZ CARGO. - Wszystko dlatego, że bazy pytań, które pojawiają się w ośrodkach egzaminacyjnych, są niejawne, kolejnym problemem pojawiającym się w procesie szkolenia kandydatów na kierowców jest zmiana formy przeprowadzenia egzaminu teoretycznego. Dlatego ośrodki szkoleniowe mają problem z kształceniem kursanta na wysokim poziomie. Stare zasady były więc pod tym względem o wiele jaśniejsze - dodaje.

  Dopiero niedawno firmy zajmujące się dostarczaniem materiałów dydaktycznych udostępniły w swoich ofertach nowe testy i książki. Jednak każda z tych firm podkreśla, że są to materiały opracowane przez ich specjalistów i są jedynie zbliżone do egzaminu państwowego. Tym samym pojawia się pytanie o zgodność baz pytań pisanych przez różnych fachowców i sposobu, w jaki została określona waga poszczególnych pytań.

  - Pomimo wielu zawiłości robimy wszystko, by przygotować kursanta do pozytywnego zdania egzaminu. Wprowadzamy innowacyjne techniki szkoleniowe i korzystamy z wszystkich nowych materiałów, jakie ukazują się w wydawnictwach branżowych - stwierdza Skalny.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie dajcie się nabrać

   michal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jakiś czas temu korzystałem z pliku rar do pobrania i nie powiem ale się nieźle wkurzyłem. na szczęście nie wszsyscy oszukują i można nauczyć się dzięki tej stornie http://www.prawo-jazdy-360.pl...rozwiń całość

   jakiś czas temu korzystałem z pliku rar do pobrania i nie powiem ale się nieźle wkurzyłem. na szczęście nie wszsyscy oszukują i można nauczyć się dzięki tej stornie http://www.prawo-jazdy-360.pl gdyż jak się okazało faktycznie mają te same pytania i są uczciwi co najważniejsze. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PROGRAM Z AUTOMATYCZNYM UPDATE TESTY 2013

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 23

   Witam, tutaj możecie pobrać program z najnowszymi testami na prawo jazdy 2013, program posiada automatyczny update co oznacza że jeśli zostaną dodane nowe testy to nasz program pobierze je z...rozwiń całość

   Witam, tutaj możecie pobrać program z najnowszymi testami na prawo jazdy 2013, program posiada automatyczny update co oznacza że jeśli zostaną dodane nowe testy to nasz program pobierze je z internetu. Każdy z nas wie że nowych testów często przybywa także ta funkcja jest bardzo przydatna. Zapraszam serdecznie tutaj można pobrać:
   http://hostujmy.pl/download/18410/2IxNWQzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzamin

   antek86 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 25

   EGZAMIN NA PRAWO JAZDY 2013 BAZA PYTAŃ
   b*****/WCspeC

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama