Ważne
  Prezydenci śląskich miast się dogadali. Razem będą odśnieżać...

  Prezydenci śląskich miast się dogadali. Razem będą odśnieżać DTŚ-kę

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niemal na zakończenie astronomicznej zimy, prezydenci czterech śląskich miast dogadali się wreszcie w sprawie wdrożenia wspólnego systemu utrzymania zimowego Drogowej Trasy Średnicowej.
  Dziś w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego prezydenci czterech miast: Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej i Zabrza podpisali porozumienie w sprawie wspólnego, utrzymania Drogowej Trasy Średniocowej (DTŚ). Włodażom gmin zależy na tym, by jedna firma zajmowała się odśnieżaniem trasy na całej jej długości. Do tej pory każde z miast wyłaniało w przetargu samo firmę zajmującą się zimowym utrzymaniem DTŚ.

  - Jadący z Chorzowa w kierunku Zabrza i odwrotnie nie będą narażeni na różne warunki drogowe - mówi Krzysztof Mejer, rzecznik GZM. - Poza sezonem zimowym firma, która wygra przetarg ma odpowiadać za czystość na trasie oraz utrzymywać w odpowiednim stanie pasy zieleni - dodaje.

  Zgodnie z zapisami porozumienia postępowanie przetargowe na utrzymanie DTŚ-ki w imieniu wszystkich sygnatariuszy przeprowadzą Świętochłowice. Miasta zobowiązały się w ciągu 30 dni od zawarcia porozumienia do zabezpieczenia pieniędzy niezbędnych do przeprowadzenia przetargu. Równiez w ciągu miesiąca prezydent Świętochłowic powoła 9-osobowa komisję, do której swoici przedstawicieli desygnują poszczególne miasta, sygnatariusze porozumienia.

  Każde z miast podpisze odrębną umowę na całoroczne utrzymanie Drogowej Trasy Średnicowej z firmą, która złoży najkorzystniejszą ofertę. Miasta teraz przystąpią do sporządzenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia potrzebnych do przetargu na wspólne utrzymanie około 27 kilometrów trasy. Utrzymanie DTŚ obejmie również jej węzły i zjazdy. Przetarg ma zostać ogłoszony na przełomie marca i kwietnia tego roku.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odsnieżą

   znajomy królika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

   Dogadali się... tylko dlaczego na wiosnę

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama