Rozruch przed zimowymi feriami

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W najbliższy poniedziałek dla uczniów czterech województw (dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego) rozpoczynają się ferie zimowe. Na Podbeskidziu trwają więc intensywne przygotowania do przyjęcia turystów i narciarzy. Na razie pogoda dopisuje, niektóre trasy narciarskie czynne są już teraz, a wybrane wyciągi jeżdżą nie tylko w weekendy, ale także w tygodniu.
  W Ośrodku Narciarskim "Czyrna Solisko" w Szczyrku czynne są wyciągi w rejonie Hali Pośredniej, Soliska, Suchego i Hali Skrzyczeńskiej. Warunki śniegowe w rejonie Czyrnej nie są jeszcze wystarczające do uprawiania białego szaleństwa, ale żeby narciarzom zapewnić komunikację, został uruchomiony wyciąg nr II z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską. Możliwy jest zjazd do samych parkingów w Czyrnej. Zaleca się trasę nr 2 i 3.
  Na trasach dośnieżanych panują dobre i bardzo dobre warunki narciarskie, na pozostałych są trudne. Pokrywa śniegowa wynosi 20 - 70 cm. Ośrodek czynny jest od godz. od 8 do 16:30, za wyjątkiem wyciągów nr VII i VIII w Solisku, gdzie można pojeździć do godziny 20, gdy jest odpowiednia ilość narciarzy.

  W Wiśle poszusować można na stokach Soszowa i Stożka. Działa również niedawno ot-warta krzesełkowa kolej linowa wyciąg na Złoty Groń w Istebnej - Zaolziu.

  - Jesteśmy tu po raz pierwszy i trzeba przyznać, że warunki są niezłe - oceniają Dominik Borszcz i Karol Olszer, turyści z Wodzisławia Śląskiego.

  Raj na miłośników białego szaleństwa czeka także w Ośrodku Narciarskim "Pilsko" w Korbielowie. Narciarze mogą korzystać z większości wyciągów. Nieczynne są jedynie trasy nr 5 z Hali Szczawiny do parkingu, a także nr 7. Najlepsze warunki panują na nartostradach powyżej Hali Miziowej. Najwięcej puchu leży na trasach nr 6 i 8 na odcinku z Kopca do Hali Miziowej, nr 5 z Pilska do Hali Miziowej oraz naśnieżanej trasie nr 1 na odcinku z Buczynki do Soliska.

  - Od poniedziałku do czwartku można jeździć taniej. Klientom udzielamy bowiem noworocznej, 20-procentowej zniżki na karnety jednodniowe - zachęca Dorota Stolarska, z ON "Pilsko" w Korbielowie.

  Wyciągi działają również w Zwardoniu. Szusować można na Skalance i Jaworniku. Narciarze liczą, że pogoda utrzyma się do ferii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama