Katowice: Supersam pustoszeje. A na otwarciu? Tłumy...

  Katowice: Supersam pustoszeje. A na otwarciu? Tłumy [ARCHIWALNE ZDJĘCIA i WIDEO]

  DN, LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Supersam, lata 60. widac jego słynne, nietypowe sklepienie
  1/11
  przejdź do galerii

  Supersam, lata 60. widac jego słynne, nietypowe sklepienie ©arc. Zygmunt Wieczorek

  Katowice: Supersam już bez sklepów, czeka na przebudowę. Ma byc czynny w 2014. Tymczasem w 1963, podczas otwarcia po remoncie, przeżywał prawdziwe oblężenie. Pamiętacie zakupy tutaj? A słynny Gastromatic?
  Katowice: Supersam pustoszeje. W piątek w pasażu przy ulicy Piotra Skargi, tuż obok przystanków w stonę Sosnowca, Dąbrowy Górniczej czy Bytomia, czynny był tylko Empik, na pożegnanie wyprzedawał książki w promocji.

  Od soboty w najstarszym centrum handlowym w Katowicach będą tylko kupcy na tzw. stołach, czyli we wnękach na zewnątrz centrum handlowego (np. z parasolami). Od kilku miesięcy w Supersamie nie ma już tu marketu Albert, potem znikały też po kolei sklepy odzieżowe, sportowe, perfumeria.


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Zobacz, co będzie w nowym Supersamie
  Zobacz, jak będzie wyglądał po przebudowie - WIZUALIZACJE


  Supersam pustoszeje, bo będzie przebudowywany. O tej przebudowie mówi się od kilku lat. Miała się rozpocząć w 2012, ale ostatecznie zacznie się w 2013. Do nowego sklepu - ma to już być galeria handlowa - wejdziemy w 2014.

  Po przebudowie Supersam będzie wyższy (będzie miał trzy piętra) i będzie w nim ok. 100 sklepów i punktów usługowych. Zamiast Alberta ma być Aldi, a także takie sklepy jak New Look, Camaieu, Rossmann, Empik, bary: Coffee Heaven czy Aroma Espresso Bar. Poza tym, będą tu klub fitness i kino. Oraz parking na 400 aut.

  Kronika filmowa, a w niej Supersam (akcja rozpoczyna się w 3 minucie):


  Supersam to jeden z symboli Katowic  Najstarszy budynek w tym miejscu wzniesiono w latach 30. XX wieku w miejscu dawnego stawu hutniczego. Była to początkowo hala targowa, według konstrukcji projektu Stefana Bryły. 30 marca 1936 został poświęcony przez ks. Emila Szramka. W latach 60. Supersam otwarto po remoncie tuż przed Bożym Narodzeniem, a klienci dosłownie rzucili się na zakupy.

  W 1988 dobudowano budynek biurowy, a 10 lat temu Supersam znów zmodernizowano. Zawsze był tu tłok, właśnie ze względu na położenie przy jednym z głównych przystanków w Katowicach. Obok był też kultowy, całodobowy bar Gastromatic, który jednak kilka lat temu przeniósł się z ulicy Piotra Skargi bo budki za Supersamem - stał bowiem na działce hotelu Silesia, zamkniętym kilka lat temu. Słynął m.in. z gigantycznych hamburgerów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieścisłość

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 99 / 86

   ,,Od kilku miesięcy w Supersamie nie ma już tu marketu Albert"
   Tego sklepu nie ma już od paru lat, bo wykupił go Carrefour !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koktail truskawkowy

   Ewald (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 106 / 64

   Kultowy był koktail z mrożonych truskawek :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama