Amerykanie będą leczyć chore serca wodzisławian

  Amerykanie będą leczyć chore serca wodzisławian

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Klinika serca powstanie do końca roku przy szpitalu w Wodzisławiu Śląskim
  1/2
  przejdź do galerii

  Klinika serca powstanie do końca roku przy szpitalu w Wodzisławiu Śląskim ©mat. prasowe

  W Wodzisławiu Śląskim powstanie Polsko-Amerykańska Klinika Serca. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w regionie, w którym będą leczeni pacjenci z chorobami serca. To dobra wiadomość dla wodzisławian. Do tej pory w mieście funkcjonuje w szpitalu tylko poradnia kardiologiczna. Nie są tam wykonywane żadne zabiegi. Jednak i tak swoje trzeba tam odczekać. Tylko w tej chwili w kolejce do kardiologa w wodzisławskim szpitalu czeka ponad 250 pacjentów. Czas oczekiwania wynosi około 8 miesięcy.
  - Docelowo do dyspozycji pacjentów oddanych będzie 36 łóżek. Co ważne, klinika będzie starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, tak by mieszkańcy powiatu mogli korzystać z oferowanych przez nią usług bezpłatnie - mówi Marta Marczyk z biura prasowego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

  Firma w tej chwili oczekuje na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. Następnie zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie mieć dwa miesiące na rozpoczęcie budowy obiektu.
  Otwarcie kliniki planowane jest do końca tego roku. Klinika powstanie tuż obok wodzisławskiego szpitala przy ulicy 26 Marca. Jej powierzchnia zajmie ponad 2,4 tys. mkw. oraz prawie 10 tys. m sześc. kubatury (objętość budynku). W klinice będzie można uzyskać pomoc w zakresie kardiologii, kardiologii interwencyjnej i chirurgii naczyniowej.

  - W żaden sposób placówka nie będzie konkurowała z naszym szpitalem. W klinice serca będą prowadzone zabiegi inwazyjne. Nasz szpital nie wykonuje takich zabiegów. Będzie to poszerzenie oferty dla pacjentów z powiatu wodzisławskiego - mówi Bożena Capek, dyrektorka szpitala w Wodzisławiu Śląskim. To kolejna firma świadcząca usługi medyczne, jaka zdecydowała się zainwestować na terenie powiatowego szpitala w Wodzisławiu Śląskim. W 2011 r. działalność w kompleksie szpitalnym rozpoczęła bowiem nowoczesna stacja dializ Fresenius Nephrocare.

  - W obu przypadkach oferta prywatnych firm nie stanowi jednak konkurencji dla oferty wodzisławskiego szpitala, ale jest jej uzupełnieniem. W obu powiatowych szpitalach nie ma bowiem oddziałów kardiologicznych ani też stacji dializ - wyjaśnia Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

  18 klinik w kraju

  Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca funkcjonują w Polsce od 2000 roku.

  To jedne z największych prywatnych podmiotów leczących schorzenia serca w Polsce. Grupa posiada 18 własnych i 10 prowadzonych przez firmy siostrzane, doskonale wyposażonych placówek. Na Śląsku prowadzi kliniki w Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej oraz Ustroniu. Tylko w ubiegłym roku w ośrodkach PAKS leczono około 20 tysięcy chorych, w tym ponad pięć tysięcy chorych z zawałem serca.
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama