Wiceprezydent Siemianowic Dariusz Bochenek nie stawił się na...

  Wiceprezydent Siemianowic Dariusz Bochenek nie stawił się na przesłuchaniu w prokuraturze

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dziś w prokuraturze rejonowej w Bytomiu miało odbyć się przesłuchanie wiceprezydenta Siemianowic Dariusza Bochenka. Miało, bo się nie odbyło - Bochenek nie stawił się na przesłuchanie.
  Bochenek miał złożyć wyjaśnienia dotyczące głośnej sprawy z telefonem do straży miejskiej, której nagranie wyciekło do opinii publicznej na początku tego roku. Bochenek w rozmowie z kierownikiem straży miejskiej, Marcinem Biłką, naciskał na to, aby anulować postępowanie mandatowe w sprawie lokalnego przedsiębiorcy, pana K. Kiedy nagranie wyciekło do internetu Urząd Miasta wygłosił oświadczenie, że działania wiceprezydenta były urzędniczą prowokacją mającą na celu wykrycie wycieków informacji ze straży miejskiej. O całej sprawie miał wiedzieć tylko Bochenek i komendant straży miejskiej - Piotr Saternus.

  W tej sprawie jako pierwszy doniesienie złożył, a właściwie dwa doniesienia, Saternus. Pierwsze dotyczyło kradzieży nagrań z serwera straży miejskiej, a drugie treści tych nagrań. I tą właśnie kwestią zajmuje się prokuratura w Bytomiu.

  Dotychczas odbyły się cztery przesłuchania świadków w tej sprawie. Piątym miał być wiceprezydent Siemianowic Dariusz Bochenek. Ten jednak w prokuraturze się nie stawił nie usprawiedliwiając swojej nieobecności. Jak się dowiedzieliśmy, wiceprezydent przyszedł dzisiaj normalnie do pracy w siemianowickim magistracie.

  Prokurator wkrótce podejmie decyzję, czy będą z tego powodu nałożone kary porządkowe na wiceprezydenta Siemianowic. Artur Ott, prokurator rejonowy w Bytomiu powiedział nam również, że przesłuchanie Bochenka prędzej czy później się odbędzie. - Postaramy się, aby doszło do niego jeszcze w marcu - mówi Ott.

  Przesłuchanie Bochenka miało być ostatnim i kluczowym dla całego dochodzenia prowadzonego przez bytomską prokuraturę. Po nim miała ona podjąć decyzję o tym czy zostaną Bochenkowi postawione jakiekolwiek zarzuty, czy nie.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiceprezydent

   Slazak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

   Moze ze wstydu sie spalil?Chociaz to malo prawdopodpbne bo ludzie tego typu sa wyjatkowo odporni na krytyke.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo