Lech Wałęsa na Zjeździe Krystyn: Ja i ksenofobia? No, wiecie...

  Lech Wałęsa na Zjeździe Krystyn: Ja i ksenofobia? No, wiecie co... [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Maria Krystyna Zawała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni  Lech Wałęsa pojawił się na Zjeździe Krystyn radosny i wypoczęty. Prawdopodobnie na dobry humor ma wpływ m.in. fakt, że gdańska prokuratura odmówiła w środę wszczęcia śledztwa w sprawie wypowiedzi Lecha Wałęsy o tym, że homoseksualiści powinni w Sejmie siedzieć w ostatniej ławie, albo "za murem". Śledczy uznali, że były prezydent nie popełnił przestępstwa.

  CZYTAJ WIĘCEJ O ZJEŹDZIE KRYSTYN
  IMIENINY KRYSTYNY W GDYNI 2013


  O odmowie wszczęcia śledztwa poinformowała PAP Renata Klonowska, szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście, która zajmowała się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez Ryszarda Nowaka, szefa Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Nowak argumentował, że Wałęsa dopuścił się "propagowania nienawiści do mniejszości seksualnej".

  - Nie dopatrzyliśmy się w wypowiedzi Lecha Wałęsy znamion czynu zabronionego - powiedziała Klonowska, dodając, że śledczy badali sprawę pod kątem art. 256 i 257 Kodeksu karnego mówiących o znieważaniu oraz nawoływaniu do nienawiści "na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość".

  Wałęsa, który gościł w środę na Zjeździe Krystyn w Gdyni, poproszony przez dziennikarzy o komentarz do decyzji prokuratury powiedział: Przecież to było od początku jasne, że to niepoważna sprawa. Ja i ksenofobia? No wiecie co... - powiedział b. prezydent.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Lech Wałęsa: Homoseksualiści powinni siedzieć za murem


  - Nie sądziłem, że po tym, jak ostatnio mnie w mediach nie lubią będziecie się chciały ze mną spotkać, ale to bardzo mnie cieszy. Nawet nie wiecie, jaką mi sprawiłyście radość - powiedział prezydent, ale naturalnie Krysie nie tylko chciały, ale bardzo się z tego ucieszyły, choć prezydent nie miał z nimi łatwego życia. Kiedy stwierdził, że kobiety powinny siedzieć w domu i gotować mężom i narzekał, że odkąd jego żona zajęła się promocją swojej książki i on musi sobie sam robić zupę, trochę go wybuczały.

  - Wiecie, ja rozumiem, że czasy się zmieniły i podziwiam aktywne kobiety, ale ja wyrosłem w innej kulturze. Mnie uczono, że o dom ma dbać mężczyzna a o dzieci kobieta. Ja już się nie zmienię, bo starych drzew się nie przesadza - powiedział.

  Prawie wszystkie przeczytały biografię Danuty Wałęsowej, pan prezydent też ją w końcu przeczytał, więc musiał się nieźle tłumaczyć, bo generalnie, jak to kobiety, trzymały stronę jego żony, ale gdy składał im życzenia, zgotowały mu owację na stojąco.

  - Nie mogę was bardziej adorować, bo mnie Danuśka do domu nie wpuści - zażartował.

  Spotkanie z prezydentem Wałęsą, podobnie jak imprezę na Skwerze Kościuszki prowadzili niżej podpisana Maria Krystyna Zawała i ulubieniec Kryś Irek Bieleninik.

  A potem Krystyny miały kolejną ucztę, fantastyczny, specjalnie dla nich przygotowany spektakl z imieniem Krystyna w roli głównej, który brawurowo odegrali aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni.

  Wieczorem w Hotelu Gdynia, gdzie zamieszkały na czas imienin Krysie, odbędzie się Bal Kapitański, na którym pisarce Krystynie Nepomuckiej wręczony zostanie tytuł Krystyny Roku 2013. Wybrana też będzie Królowa Balu Krystyn, która w nagrodę pojedzie na weekend do Szczyrku.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Straszne

   waga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 85

   jak jakieś asystentki Kuca tam rajcują.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA DLA KRYSTYN ! BĄDŻCIE ZAWSZE SZCZĘŚLIWE !

   1 S Y L W E S T E R (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 91 / 60

   No cóż jeszcze można dodać BĄDŻCIE KOCHANE I NAS KOCHAJCIE !. NA PRZYSZŁOROCZNE IMIENINY PRZYJEDŻCIE DO KOZIEGO GRODU PIĘKNEGO LUBLINA !. MOŻECIE PRZYLECIEĆ NAWET...rozwiń całość

   No cóż jeszcze można dodać BĄDŻCIE KOCHANE I NAS KOCHAJCIE !. NA PRZYSZŁOROCZNE IMIENINY PRZYJEDŻCIE DO KOZIEGO GRODU PIĘKNEGO LUBLINA !. MOŻECIE PRZYLECIEĆ NAWET SAMOLOTEM DO AIRPORT LUBLIN !. MOŻECIE SIĘ SPOTKAĆ NA PIĘKNYM PODZAMCZU ZE SŁAWNYM ZESPOŁEM LUBELSKIM "BAJM" I Z "BUDKĄ SUFLERA" ORAZ ZESPOŁEM PIEŚNI I TAŃCA ZIEMI LUBELSKIEJ SŁAWNYMI "KANIOROWCAMI". Może da się namówić ..." Kochać jak to łatwo powiedzieć" oczywiście PIOTR SZCZEPANIK ... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   3xNie dla tych krystyn

   hjk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 98 / 57

   większośc z tych pan to i tak nie krystyny tylko marysie albo inne danki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zobaczyłem - zgroza

   Niekrystyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 106 / 72

   Mam dość

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama