Ważne
  Papież Franciszek w opiniach mieszkańców Katowic [SONDA]

  Papież Franciszek w opiniach mieszkańców Katowic [SONDA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Papież Franciszek w opiniach mieszkańców Katowic [SONDA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Mikołaj Suchan

  Ojciec Święty Franciszek jest pierwszym papieżem z kontynentu amerykańskiego. Oto, jak mieszkańcy Katowic odebrali wybór nowego papieża. CZYTAJCIE I KOMENTUJCIE
  Danuta Ozga:
  Nie rozumiem i nie interesuje mnie polityka wokół wyborów papieża. Ani to, czy wybrany został szybko, czy konklawe trwało dłużej niż poprzednio. Nie interesują mnie też kulisy, ani poparcie, jakim się cieszy wśród kardynałów. Dla mnie najważniejsze jest to, że został wybrany papież. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale także dla świata jest przewodnikiem. Wskazuje kierunek, drogę, którą powinniśmy wybrać.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  PAPIEŻ FRANCISZEK - TAK ZOSTAŁ WYBRANY - ZOBACZ KONIECZNIE


  Janina i Jerzy Banasikowie:
  Właśnie wracamy z rekolekcji. Od wyboru papieża minęło zaledwie pięćdziesiąt minut i szczerze mówiąc niewiele wie-my na temat nowego Ojca Świętego, poza tym, że przyjął imię Franciszek. Być może więcej usłyszymy podczas mszy od arcybiskupa w Katedrze Chrystusa Króla. Jednak imię Franciszek kojarzy mi się z ubóstwem, a więc może nowy pa-pież to program powrotu do korzeni chrześcijaństwa?

  Barbara Dembowska:
  Przyznam, że byłam zaskoczona, ale i szczęśliwa, kiedy okazało się, że już drugiego dnia i tak szybko wybrano papieża. Słyszałam, że Benedykt XVI był wybrany w czwartym głosowaniu, a Franciszek w piątym, ale jakie to ma znaczenie?
  W pierwszym odruchu ubrałam się i idę na mszę pomodlić się za Ojca Świętego i podziękować za wybór szczęśliwy dla Kościoła i wiernych.

  Dominika Kot:
  Co sądzę o nowym papieżu i jego wyborze? To pytanie, na które nie mogę odpowiedzieć. Trudno przecież polemizować czy dyskutować z Duchem Świętym. Mogę jedynie powiedzieć, że to dobra nowina dla wszystkich katolików. Sama też jestem szczęśliwa, że wybór został dokonany. O wyniku konklawe dowiedziałam się z telewizji i naturalnie nie mogłam cieszyć się tym faktem sama w domu. Idę na mszę.

  Tomasz Pawełczak i Magdalena Polednik:
  To będzie cudowny wieczór. Nie dość, że wracamy z nauk przedmałżeńskich, to jeszcze taka wiadomość! Z pewnością zapamiętamy ten dzień do końca życia. Ślub planujemy na sierpień i Franciszek I będzie papieżem naszego małżeństwa. Na razie niewiele o nowym Ojcu Świętym wiemy, ale na pewno po powrocie do domu będziemy świętować wybór, którego dzisiaj się nie spodziewaliśmy.

  Edyta Pasternok:
  Też śledziłam wybór papieża. To przecież historia, która dzieje się na naszych oczach. Nawet siedząc przed telewizorem, czuje się te ogromne emocje, jakie towarzyszą ludziom zgromadzonym na placu św. Piotra, tam daleko w Watykanie. Ucieszył mnie widok biało-czerwonych flag. To fantastyczne, że Polacy tam byli. Cieszę się z wyboru Argentyńczyka. Przypomina mi naszego papieża Jana Pawła II. Jest tak samo serdeczny i skromny. Not. AMC, CIS
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
  *Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama