Menu Region

Zamaskowany bandyta napadał na stacje paliw w Buczkowicach...

Zamaskowany bandyta napadał na stacje paliw w Buczkowicach [WIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu w Szczyrku zatrzymali 20-latka podejrzanego o napady na stację benzynową w Buczkowicach. Zrabowaną gotówkę sprawca przeznaczał na spłatę zadłużenia w salonie gier. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 12 lat więzienia.


Policjanci rozpracowywali sprawę napadów na stację paliw w Buczkowicach. Krok po kroku sprawdzali wszystkie okoliczności mogące doprowadzić do ustalenia sprawcy. Zabezpieczone ślady i zgromadzone informacje pozwoliły na wytypowanie przestępcy.

Zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu bielskiego będzie odpowiadać za rozboje.
Do pierwszego z nich doszło w kwietniu zeszłego roku. Zamaskowany sprawca zaatakował wówczas dwie kasjerki gazem łzawiącym. Jedna z kobiet zdołała schronić się na zapleczu. Złodziej ukradł z kasy gotówkę w wysokości blisko tysiąca złotych.

W czerwcu dopuścił się kolejnej napaści na stację. Podobnie jak za pierwszym razem, na nocnej zmianie pracowały wtedy dwie kasjerki. Kobiety ponownie obezwładnił przy użyciu gazu łzawiącego i skradł ponad 500 zł.

We wrześniu napadł po raz ostatni. Po wyjściu z salonu gier skierował się na dobrze już mu znaną stację paliw. Tym razem zaatakował obsługę nożem i skradł z kasy gotówkę prawie 300 zł. Śledczy ustalili, że zrabowane pieniądze w całości przeznaczał na spłatę długu. Pracował w salonie gier na nocne zmiany. Szef przekazywał mu pieniądze na wygrane dla klientów, które systematycznie przegrywał na automatach do gier. Wówczas wpadł na pomysł napadów.

Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury i sądu. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Za rozboje grozi mu do 12 lat pobytu za kratami.
*Ranking szkół nauki jazdy 2013
*Restauracja Rączka gotuje otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
*Granica polsko-niemiecka 1922 na Górnym Śląsku [SENSACYJNE ZDJĘCIA]
*Podziemny dworzec autobusowy w Katowicach działa! [ZDJĘCIA]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.