Ważne
  Leśnicy przyznali nagrodę ekologowi

  Leśnicy przyznali nagrodę ekologowi

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najwyższym odznaczeniem Lasów Państwowych "Kordelasem Leśnika Polskiego" został uhonorowany Jacek Bożek, szef Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja.
  W ten sposób leśnicy docenili działania ekologów z Gai na rzecz ochrony przyrody, zwłaszcza ich program edukacyjny "Święto Drzewa". Nagrodę wręczył Bożkowi dyrektor generalny Lasów Państwowych, Marian Pigan.

  - Ekolodzy i leśnicy różnią się w niektórych kwestiach, ale ta nagroda pokazuje, że te różnice są przełamywane. Nie da się bowiem dbać o środowisko samemu, trzeba działać wspólnie - skomentował wyróżnienie Bożek.

  Program edukacji ekologicznej "Święto Drzewa" Gaja prowadzi od 2003 roku. To ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku, 10 października, i towarzyszący jej program edukacji ekologicznej.
  Szósta, ubiegłoroczna edycja, zakończyła się zasadzeniem ponad 73 tys. drzew. W działaniach wzięło udział 61 tys. 400 osób w Polsce i za granicą. W Islandii, Holandii, Hiszpanii, Anglii i Szkocji, Kolumbii oraz USA przyjaciele i współpracownicy Gai posadzili 74 "Drzewa dla Pokoju". W Polsce drzew na rzecz pokoju zasadzono 509.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama