Katowice: Casting do filmu w Rondzie Sztuki . Młodzi aktorzy...

  Katowice: Casting do filmu w Rondzie Sztuki . Młodzi aktorzy poszukiwani [ZDJĘCIA]

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Casting do filmu w Rondzie Sztuki . Młodzi aktorzy poszukiwani [ZDJĘCIA]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©Martyna Dyszka

  W katowickim Rondzie Sztuki odbywa się dziś casting do filmu pt. "Słowo" w reżyserii Anny Kazejak, rodowitej bytomianki. Poszukiwani są młodzi ludzie w wieku 14-18 lat. Czy to właśnie na Śląsku reżyserka znajdzie młode talenty? Wierzy, że tak.
  Milena Wójcicka i Elżbieta Kamińska przyjechały specjalnie na casting z Tychów. - Jestem tu z ciekawości, bo nigdy nie byłam na castingu. Może się uda, może dostanę rolę, zobaczymy jak to będzie - wyjaśnia nam Milena. Dziewczyny od roku uczęszczają na zajęcia teatralne i dziś postanowiły sprawdzić, czy rzeczywiście mają jakieś predyspozycje aktorskie. Nie ukrywają, że chciałyby się zobaczyć na dużym ekranie. - Trzeba zbierać doświadczenia, a czasem dobrze jest się oderwać od monotonii - mówi Elżbieta.

  Edytę Zientalę z Gliwic spotkaliśmy jak właśnie wyszła z castingu. Opowiedziała nam, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. - Byłam poproszona o odegranie scenie, w której ktoś do mnie dzwonił, założyłam sobie, że to mój chłopak. Powiedział mi złą wiadomość i byłam załamana - powiedziała nam na gorąco młoda gliwiczanka. Następnie jury poprosiło dziewczynę o odegranie jeszcze jednej sceny. - Byłam dziewczyną, którą zdradził chłopak na imprezie. Najpierw miałam pokazać melancholijne emocje, potem być stanowcza. Rozstaliśmy się w końcu w niezgodzie - wyjawia Edyta. Nie ukrywa, że jest zadowolona z castingu. - Chyba dobrze mi poszło. Powiedzieli, że do czegoś się nadaje - dodaje.

  Jak mówi Anna Kazejak, szuka ona ludzi do filmu współczesnego, dramatu psychologicznego, który rozgrywa się w środowisku młodzieżowym. Chce stworzyć różnorodną grupę ludzi młodych. - Szukamy kogoś, kto będzie na tyle charakterystyczny, na tyle ciekawy i dziwny, żebyśmy chcieli go oglądać na ekranie przez 90 minut - mówi reżyserka. Podkreśla, że osoby przychodzące na casting wcale nie mają przynależeć do jakieś subkultury, czy mieć nadprzyrodzone moce - śmieje się Kazejak.

  Bytomianka szuka osoby, która jest w stanie dużą i złożoną skalę emocji przekazać mimo swojego młodego wieku i braku doświadczenia. Bo ważny jest naturalny talent, a nie aktorstwo. - Głównie szukamy dwóch osób: chłopca i dziewczyny. Ale w ich otoczeniu jest kilka drugoplanowych postaci - wyjawia.

  Film pt. "Słowo" pomimo tego, że będzie w nim grało bardzo dużo młodych ludzi, nie jest do końca o młodzieży, ale o zbrodni i karze. - To taki wątek, który przewija się od wieków w literaturze i sztuce. To będzie kolejna odsłona, tym razem współczesna tego tematu, który jest stary jak świat - mówi reżyserka.

  Bytomianka chce opowiedzieć o świecie w którym żyjemy, gdzie granice są nieostre, gdzie liberalne podejście do życia wydaje nam się bardziej sensowne, daje nam i dzieciom mnóstwo wolności. - Jednak wiąże się to z dużą odpowiedzialnością, gdzie nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i nie każdy chce wziąć na siebie tę odpowiedzialność - opowiada bytomianka. A to rodzi pewne problemy. - Demony zaczynają rządzić naszym życiem, co przynosi bardzo przykre konsekwencje dla tych osób i ich rodzin.

  Castingi do filmu pt. "Słowo" trwają od miesiąca. Kazejak szuka talentów nie tylko na Śląsku, choć właśnie z tym regionem wiąże duże nadzieje. - Mam wrażenie, ze tu jest wiele utalentowanych młodych osób, którym do Warszaw jest bardzo daleko. Nie jest to związane z odległością, czy też naszą koleją, ale to że Warszawa jest inna. Tam młodzi ludzie są bardziej zmanierowani, a na Śląsku otwarci - twierdzi reżyserka.  *Slash w Katowicach! Spodek oszalał [SENSACYJNE ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Hajmat, hanysy, gorole, powstania śląskie, godka! [Śląski Słownik Pojęć Kontrowersyjnych]
  *Ranking szkół nauki jazdy 2013
  *Poznaj tajemnicę abdykacji papieża Benedykta XVI
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama