Ważne
  Szkoła bez klas i dzwonków w Sosnowcu i Jaworznie

  Szkoła bez klas i dzwonków w Sosnowcu i Jaworznie

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uczniowie ze szkoły katolickiej im. św. Jana Bosko w Sosnowcu
  1/2
  przejdź do galerii

  Uczniowie ze szkoły katolickiej im. św. Jana Bosko w Sosnowcu ©DZ

  Nie będzie klas, dzwonków lekcyjnych, powtarzania roku. Za to nauczyciel z każdym uczniem będzie prowadził indywidualne zajęcia i nie spocznie, dopóki młody człowiek nie zrozumie danego zagadnienia. Niemożliwe? A jednak! Już od września w takim systemie będą się uczyć młodzi ludzie z Sosnowca i Jaworzna w powstającej tam szkole katolickiej.
  Uniwersytecki Zespół Szkół Katolickich to kolejna już katolicka placówka edukacyjna w Sosnowcu, ale za to pierwsza w Jaworznie. Szkoła obejmie bowiem swym zasięgiem te dwa miasta.

  W Sosnowcu powstaną niepubliczne liceum i gimnazjum. W Jaworznie oferta zostanie skierowana do dzieci na poziomie szkoły podstawowej i do gimnazjalistów. UZSK chce uczyć według obowiązującej w Polsce podstawy programowej, ale w jaworznickiej podstawówce dzieci będą uczyć się metodą tradycyjną, wzbogaconą o pewne elementy zaczerpnięte z poglądów Marii Montessori. Stawiała ona na naturalną indywidualność każdego dziecka, jeśli chodzi o jego rozwój fizyczny, umysłowy, duchowy i emocjonalny.

  W gimnazjum i liceum nie będzie klas jako takich! Centrum Edukacji i Wychowania Młodzieży KANA, które poprowadzi sosnowiecko-jaworznicki zespół szkół, chce bowiem wprowadzić System Indywidualnego Nauczania Symultanicznego SINS, zamiast systemu klasowo-lekcyjnego. Każdy uczeń będzie więc uczył się indywidualnie pod kierunkiem i bezpośrednią opieką nauczyciela, w tempie i zakresie spełniającym wymagania podstawy programowej, ale jednocześnie zgodnym z indywidualnymi aspiracjami i możliwościami ucznia. Dla nauczycieli będzie to więc metoda pracy nawiązująca do symultanicznej gry szachowej, w której mistrz rozgrywa w tym samym czasie kilka lub kilkanaście różnych partii z różnymi graczami. Program poszczególnych przedmiotów zostanie ujęty w działy zaliczeniowe, przy założeniu, że uczeń realizuje i indywidualnie zalicza wszystkie działy w swoim tempie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kana Jaworzno

   Kris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Witam moje dzieci uczęszczają do Kany w Jaworznie
   Wiec czytając ten artykuł a raczej płatną reklamę dziwię się jak można takie bzdury pisać.
   Jakie nauczanie indiaidualne
   Wszystko się sypie zimno...rozwiń całość

   Witam moje dzieci uczęszczają do Kany w Jaworznie
   Wiec czytając ten artykuł a raczej płatną reklamę dziwię się jak można takie bzdury pisać.
   Jakie nauczanie indiaidualne
   Wszystko się sypie zimno wszędzie oszczędności a płacisz krocia.
   Brak Logopedy jakość prowadzenia zajęć mierny.
   I uwaga na umowę jaką zawieracie Kana mie podlega Prawa Konsumeta wiec czy dziecko będzie chodziło czy zrezygnuje z marnej szkoły i tak musi zapłacić za cały rok w raz z wakacjami.Kany nie interesuje status rezygnacji czy to są problemy finansowe czy choroba w rezultacie instytucję takie jak Kana podlegają innemu prawu a naswa Fundacja czy działalność charytatywną posiadają tylko w nazwie.Pozdrawiam.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama