Sekuła za Palikota?

  Sekuła za Palikota?

  Krzysztof P. Bąk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląski poseł Platformy Obywatelskiej ma szansę zastąpić Janusza Palikota w kierowaniu komisją "Przyjazne Państwo". Odebranie komisji Palikotowi, to kara za jego obraźliwe słowa wobec posłanki PiS - Grażyny Gęsickiej.
  Kolejne posiedzenie komisji odbędzie się w przyszły wtorek. To wtedy Palikot ma złożyć rezygnację, a parlamentarzyści PO dyskutować o jego następcy.

  Janusz Palikot uważa, że powinien go zastąpić Mirosław Sekuła. - Jest w stanie zagwarantować ciągłość i tempo prac komisji - mówi Palikot.

  Według lidera śląskiej Platformy, Tomasza Tomczykiewicza, kandydatura Sekuły jest bardzo poważnie brana pod uwagę.
  - Jest jednym z najbardziej pracowitych posłów tej komisji. Dobrze zna funkcjonowanie przepisów prawa, ma obszerną wiedzę - wylicza Tomczykiewicz. Mirosław Sekuła podkreśla, że o wszystkim zdecyduje klub parlamentarny jego partii. - To niepotrzebne wybieganie w przyszłość. Palikot na razie nie jest odwołany - dystansuje się Mirosław Sekuła.

  Jednak, jeżeli padnie taka propozycja, nie odmówi.- Każdy poseł musi być przygotowany na to, że przyjdzie czas, by pełnił ważne i odpowiedzialne funkcję. Ja takich wyzwań się nie boję - twierdzi Sekuła.

  Mający 54 lata polityk, w przeszłości pełnił już odpowiedzialne funkcje. W latach 2001-2007 kierował Najwyższą Izbą Kontroli. Do Sejmu obecnej kadencji dostał się z list PO. Jest wiceprzewodniczącym "Przyjaznego Państwa", zasiada również w komisji ochrony środowiska.

  Nadzwyczajna komisja do spraw związanych z ograniczeniem biurokracji "Przyjazne Państwo" powstała w styczniu ubiegłego roku. Komisja jest dość skuteczna. Na 98 zgłoszonych przez nią projektów zmian, 40 już uchwalono.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo