WPR przebadane

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kontrolerzy z Urzędu Marszałkowskiego opuścili już Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Tego, co ustalili, na razie urząd jednak nie ujawnia. Nieoficjalnie wiadomo, że podobnie jak wcześniej Narodowy Fundusz Zdrowia, tak i inspektorzy marszałka znaleźli sporo nieprawidłowości w pracy stacji.

  - Jeszcze nie zostały przedstawione dyrekcji WPR wnioski pokontrolne. Wynika to z tego, że dyrektor placówki musi odpowiedzieć na szereg dodatkowych pytań wyjaśniających.
  Ponadto czekamy na wyniki dochodzenia Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, która nadzoruje śledztwo w sprawie spowodowania zagrożenia życia 23 października 2008 roku - informuje Mariusz Kleszczewski, członek zarządu województwa.

  Związkowcy z WZZ Sierpień 80 już w październiku 2008 roku ujawnili rażące nieprawidłowości, do jakich dochodziło w WPR. Pokazali, że chcąc dodatkowo zarobić zgadzano się tam na obniżenie poziomu bezpieczeństwa w regionie.

  Łamano przy tym prawo, bo karetki systemowe, za które NFZ płaci (za jedną po ponad 3.000 zł za dobę), powinny być w pełnej gotowości do wyjazdu na ratunek. Nie były. Wysyłano je do przewozu chorych na badania, do sanatoriów. Wożono nimi także aresztanta do sądu i prokuratury. Wszystko to potwierdziła niedawno zakończona kontrola. Na WPR nałożono 350 tys. zł kary.

  Podczas grudniowej konferencji prasowej dyrektor pogotowia Artur Borowicz mówił dziennikarzom, że choć medialne nagłośnienie nieprawidłowości w jego firmie zaszkodziło jej prestiżowi, to przyczyni się do przyspieszenia rozwiązania problemu na szczeblu ustawowym. Chodzi m.in. o rozdzielenie transportów od ratownictwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama