Ważne
  Antonio Socci: Czas burzy. Dramat czasu konklawe [INTRYGA W...

  Antonio Socci: Czas burzy. Dramat czasu konklawe [INTRYGA W WATYKANIE]

  Anna Ładuniuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Antonio Socci: Czas burzy. Dramat czasu konklawe
  1/2
  przejdź do galerii

  Antonio Socci: Czas burzy. Dramat czasu konklawe ©arc.

  Przed konfesjonałem ojca Michele klęka mężczyzna. Wyjawia, że jest zamieszany w historię związaną z handlem młodymi dziewczętami. Zdradza też, że jest w posiadaniu bardzo ważnych dokumentów i boi się o swoje życie. Kilka dni później mężczyzna ginie zamordowany, a ojciec Michele dowiaduje się, że był duchownym kurii rzymskiej i z Watykanu zniknęły dokumenty - listy mistyczki Marii Valtorty, które, gdyby zostały upublicznione, zatrzęsłyby murami Watykanu.
  Tak zaczyna się powieść "Czas burzy. Dramat czasu konklawe" Antonia Socciego, która przed kilkoma dniami pojawiła się w sprzedaży. Jej autor, Antonio Socci (rocznik 1959) to znany dziennikarz i publicysta katolicki, autor książek, które stawiają kontrowersyjne tezy. W "Tajemnicach życia Jana Pawła II" np. pisze, że Karol Wojtyła od 26. roku życia doświadczał przeżyć mistycznych i objawień, oraz że jego całej posłudze towarzyszyły nadprzyrodzone znaki.


  W książce "Czwarta tajemnica fatimska" z kolei wysuwa tezę, że owa tajemnica dotyczy upadku Kościoła i zagłady świata. Po wydaniu książki pojawiło się oficjalne stanowisko Kościoła. - Nigdy nie było tajemnicy fatimskiej związanej z końcem świata. Czwarta tajemnica to stek bzdur, taki sam, jak "Kod Leonarda da Vinci" - wypowiedział się kardynał Tarcisio Bertone.

  Czy w "Czasie burzy" też są odniesienia do spraw ważnych i kontrowersyjnych w Kościele? Żeby nie zdradzać zbyt wiele, można tylko wspomnieć, że akcja powieści obejmuje czas konklawe i że dużą rolę w intrydze odgrywają pisma Marii Valtorty, pisarki i poetki, przez wielu uważanej za mistyczkę i wizjonerkę, której dzieła miały być "dyktowane z Nieba". Przez wielu, ale nie przez Kościół. Jeszcze w roku 1993 kardynał Ratzinger wypowiadał się negatywnie o rzekomym nadprzyrodzonym charakterze dzieł Valtorty.

  Antonio Socci, "Czas burzy. Dramat czasu konklawe", Wydawnictwo AA, Kraków 2013, stron 272, cena 29,90 zł
  Ocena 4/5

  *Strajk generalny 26 marca w woj. śląskim
  *Bandycki napad na sklep w Mysłowicach ZOBACZ WIDEO
  *ZOBACZ luksusowe samochody prezydentów miast. Po co im to? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Prognoza pogody: Szalony atak zimy [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama