Rynek w Jaworznie cały rozkopany. Zdążą na jesień? [ZOBACZ]

  Rynek w Jaworznie cały rozkopany. Zdążą na jesień? [ZOBACZ]

  Ania Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jaworznicki rynek jest teraz wielkim placem budowy
  1/11
  przejdź do galerii

  Jaworznicki rynek jest teraz wielkim placem budowy ©anna zielonka

  W październiku jaworznianie powinni mieć nowy rynek. Remont wchodzi już w najważniejszą fazę. Skoczki wodne, zegar słoneczny, wieża mediów. Teraz jeszcze na jaworznickim rynku nie ma tych elementów, ale pojawią się już za kilka miesięcy. Najpierw jednak starówka musi przejść generalny remont. I właśnie tak się dzieje. ZOBACZ
  Trójkątny jaworznicki rynek stał się wielkim placem budowy. Zniknęły chodniki, ulice, kostka brukowa. Jest za to sporo ziemi, wykopów, kurzu. Po placu jeździ ciężki sprzęt, a drogowcy, czy to śnieg, czy to deszcz, ciężko pracują, aby zdążyć z modernizacją do jesieni.

  Według harmonogramu prac, do końca marca mają zakończyć się roboty związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Wtedy teren starówki zostanie wyrównany, a drogowcy wezmą się za kształtowanie nowej płyty rynku z wszystkimi zaplanowanymi elementami, w tym z posadzeniem nowej roślinności (wszystkie dotychczas rosnące drzewa zostały ścięte na początku remontu).
  Ten etap powinien rozpocząć się w kwietniu, razem z remontem ulicy Słowackiego. Dookoła płyty starówki drogowcy zbudują też nowe chodniki. W pierwszej kolejności powstanie ciąg wzdłuż północnej pierzei rynku.

  Do końca przyszłego miesiąca ma zostać otwarte połączenie ulic Stojałowskiego z Sądową. A pod koniec maja otwarty dla ruchu samochodowego odcinek drogi od ulicy Mickiewicza do ulicy Sławkowskiej i ulicy św. Wojciecha. Budowa nowej płyty jaworznickiego rynku ma zakończyć się pod koniec wakacji. Według harmonogramu odbiór robót nastąpi w połowie września. Jaworznianie nowy rynek w całej jego okazałości mają zobaczyć w październiku. Taki jest plan robót. Czy tak się stanie? Wiele zależy m.in. od pogody.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama