Hokeiści JKH wygrali z Cracovią 5:4! Wracają do gry o złoto [ZDJĘCIA]

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia Arek Gola
Drużyna JKH GKS Jastrzębie pokonała w finale play off Polskiej Ligi Hokejowej Comarch Cracovię 5:4 i wciąż liczy się w walce o złoty medal. W rywalizacji o tytuł mistrzowski nadal prowadzą jednak krakowianie 3:1, ale kolejny mecz finałowy odbędzie się w poniedziałek o godz. 18 w Jastrzębiu, a złoto wywalczy zespół, który wygra cztery spotkania.

Kibice w Jastrzębiu zobaczyli w niedzielny wieczór świetne spotkanie. Po trzech kolejnych porażkach wielu skazywało już JKH na porażkę i początek pierwszej tercji zdawał się to potwierdzać. Goście w odstępie minuty dwa razy umieścili krążek w bramce Słowaka Ramona Sopko i kontrolowali przebieg gry.

Drużynę GKS dopingowaną z trybun przez kobiecą reprezentację Polski w hokeju przygotowujących się na Jastorze do MŚ w Nowej Zelandii oraz siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (trener Lorenzo Bernardi specjalnie skrócił trening swojej ekipy) do walki poderwał jednak Maciej Urbanowicz strzelając po indywidualnej akcji kontaktową bramkę.

Pierwsza tercja skończyła się zasłużoną wygraną Cracovii 3:1 i goście myśleli, że tytuł mają już w kieszeni. Tymczasem w drugiej odsłonie zobaczyliśmy zupełnie odmienioną drużynę JKH. W bramce pojawił się Kamil Kosowski, a gospodarzy wreszcie nie ustępowali rywalom pod względem szybkościowym i zaczęli wygrywać pojedynki jeden na jeden z krakowianami, no i przed wszystkim zaczęli grać znacznie skuteczniej. Do siatki "Pasów" trafili kolejno Kamil Górny (skierował krążek do bramki uderzając go z powietrza!), Mirosław Zatko i Radek Prochazka.

Po takim ciosie goście długo nie potrafili się podnieść, a tymczasem kolejnego gola dla GKS zdobył po składnej akcji Mateusz Danieluk. Cracovia do ataku rzuciła się dopiero w samej końcówce. Grając w osłabieniu zdołała strzelić po kontrze kontaktową bramkę i ostatnie dwie minuty były niezwykle emocjonujące. Na 35 sek. przed ostatnią syreną "Pasy" wycofały bramkarza grając w liczebnej przewadze. Jastrzębie zdołało jednak utrzymać prowadzenie i po raz pierwszy w finale play off pokonało krakowian.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 5:4 (1:3, 3:0, 1:1)

Bramki: 0:1 Martin Dudasz (12), 0:2 Josef Fojtik (13), 1:2 Maciej Urbanowicz (17), 1:3 Daniel Laszkiewicz (20), 2:3 Kamil Górny (24), 3:3 Miroslav Zatko (27), 4:3 Radek Prochazka (35), 5:3 Mateusz Danieluk (50), 5:4 Damian Słaboń (58)