Podróżowali bez wiz

  Podróżowali bez wiz

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do grona obywateli wielu krajów, przebywających w Polsce nielegalnie, dołączył Hindus. Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali go podczas kontroli włoskiego autobusu na krajowej "jedynce" w rejonie Cieszyna.
  22-letni Hindus jechał z Włoch do Polski. Granicę przekroczył nielegalnie, gdyż nie miał wymaganej przepisami polskiej wizy, a jedynie paszport. Tłumaczył się, że jechał do naszego kraju, by odwiedzić znajomą.

  W tym samym czasie pogranicznicy zatrzymali też 32-letnią obywatelkę Mołdowy i 36-letnią Rosjankę. Pierwsza była pasażerką autobusu jadącego z Czech przez Polskę do Mołdowy. Nie miała polskiej wizy. Rosjanka również podróżowała bez wizy.

  - Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy zostali ukarani mandatami, a po otrzymaniu decyzji o wydaleniu z Polski zostaną przekazani służbom czeskim - informuje ppłk Cezary Zaborski, rzecznik prasowy komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama