Kursy zawodowe: prosty sposób na zmianę pracy

  Kursy zawodowe: prosty sposób na zmianę pracy

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chcesz zdobyć zawód albo go zmienić? Marzysz o tym, żeby być górnikiem, logistykiem czy mechanikiem samochodowym? Nauczyciele radzą: idź na kwalifikacyjny kurs zawodowy. Po dwóch latach będziesz mógł szukać pracy. Na kurs zawodowy dla dorosłych można się zapisywać już od czasu, gdy weszły w życie nowe przepisy na temat uzyskiwania uprawnień w zawodzie.
  Wczoraj podczas specjalnej debaty o "Kwalifikacyjnych kursach zawodowych jako alternatywnej formie kszałcenia" dyskutowali nauczyciele z całego województwa śląskiego. Spotkanie zorganizowała Komisja Pedagogiczna przy Zarządzie Okręgu Śląskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach.

  Nauczyciele rozmawiali o wadach i zaletach nowych możliwości nauczania. Pytali, jak takie kursy najlepiej poprowadzić, zastanawiali się, co można zrobić, aby je udoskonalić. Dowiadywali się, jak pozyskać środki na prowadzenie tego typu zajęć dla osób dorosłych. Spotkanie odbyło się w Jaworznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.

  - Podczas takich debat chcemy pokazać, jak wygląda w praktyce organizacja kursów kwalifikacyjnych - wyjaśnia Krystyna Michalska, prezes oddziału ZNP w Dąbrowie Górniczej i przewodnicząca Komisji Pedagogicznej. - To ważne, aby dopracować wszystkie aspekty związane z tą działką nauczania, aby dobrze przygotować kursantów do egzaminów zawodowych - dodaje.
  To już druga debata zorganizowana przez Komisję Pedagogiczną. Pierwsza odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w Będzinie.
  Kwalifikacyjne kursu zawodowe mogą prowadzić m.in. szkoły publiczne i niepubliczne posiadające uprawnienia tych pierwszych, placówki kształcenia ustawicznego, praktycznego, ośrodki dokształcania i doskonalenia zawodowego.

  Takie kursy od września ubiegłego roku odbywają się na przykład w Jaworznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Słuchacze kształcą się na górników, na których w naszym regionie wciąż jest zapotrzebowanie.

  Tak samo jak na spawaczy. Tych ostatnich potrzeba na przykład w Gliwicach.

  - Nasi kursanci po skończonym kursie zostali od razu zatrudnieni. Teraz są cennymi pracownikami, bowiem mają konkretne kwalifikacje - podkreślała podczas debaty Weronika Tebinka, dyrektorka Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Gliwicach.
  *Strajk generalny 26 marca w woj. śląskim
  *Bandycki napad na sklep w Mysłowicach ZOBACZ WIDEO
  *ZOBACZ luksusowe samochody prezydentów miast. Po co im to? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kursy it

   skursowane (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wydaje mi się, że teraz to lepiej zgłosić się do prywatnej firm. Na rynku w sektorze firm szkoleniowych pojawiają się oferty np. z kursami programowania od podstaw. Nie tylko można nauczyć się...rozwiń całość

   Wydaje mi się, że teraz to lepiej zgłosić się do prywatnej firm. Na rynku w sektorze firm szkoleniowych pojawiają się oferty np. z kursami programowania od podstaw. Nie tylko można nauczyć się nowego zawodu i zdobyć certfyikat, ale podczas kursów przygotowujemy portfolio, a następnie firma szkoleniowa pomaga nam znaleźć pierwszą pracę, gdzie mozna wykorzystac swoje umiejetnosci. Wydaje mi się, ze jest to sensowna inwestycja i juz w ogole inne podejscie, omijające UP. http://restart.altkomakademia.pl/szkolenia/i/javazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama