Ważne
  Katowice Airport: Pierwszy samolot Lufthansy wylądował 20...

  Katowice Airport: Pierwszy samolot Lufthansy wylądował 20 lat temu [ZOBACZ]

  Zdjęcie autora materiału

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lotnisko w Pyrzowicach
  1/9
  przejdź do galerii

  Lotnisko w Pyrzowicach ©ARC

  27 marca 1993 roku Boeing 737 wylądował po raz pierwszy w Pyrzowicach. Lufthansa jest tu już od 20 lat. Czy ktoś to jeszcze pamięta? ZOBACZ LOTNISKO PYRZOWICE NA STARYCH ZDJĘCIACH
  20 lat temu Lufthansa rozpoczęła operacje lotnicze w Katowice Airport. Dzisiaj przewoźnik oferuje z Pyrzowic 48 połączeń tygodniowo.

  Pierwsze lądowanie samolotu Lufthansy w Katowicach odbyło się 27 marca 1993 roku. Przelot był obsługiwany przez Boeinga 737. Od tego czasu linia zwiększała swoją obecność w Katowicach. W 2007 roku uruchomiono połączenie z Düsseldorfem, które jest obecnie obsługiwane 5 razy w tygodniu.
  W ostatnim roku przewieziono 115 tys. pasażerów oferując trzy rejsy dziennie na trasie Katowice-Frankfurt oraz jednym dziennie połączeniem na trasie Katowice- Düsseldorf. Połączenia są obsługiwane przez maszyny CR7 i CR9 w konfiguracji Klasy Biznes i ekonomicznej.

  - Katowice czekały aż 54 lata, aby na powrót zostać międzynarodowym portem lotniczym. Stało się to z chwilą gdy, pomimo iż był to koniec marca, na zasypanych śniegiem lotnisku, wylądował z Frankfurtu boeing w barwach Lufthansy - mówił Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. - To w dużej mierze dzięki Lufthansie port Katowice mógł się rozbudowywać i wygląda tak okazale jak dziś, rozwijając skrzydła dalej - dodaje.

  Lufthansa też chwali Pyrzowice.

  - Udział w rynku w wysokości 60 proc. i rosnąca liczba pasażerów oraz wypełnienie samolotów w pierwszych dwóch miesiącach tego roku pokazują, że nasz produkt spotyka się z uznaniem pasażerów ze Śląska - mówi Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

  Co ciekawe, wzrosła liczba pasażerów korzystająych z klasy business tego przewoźnika na lotach z Pyrzowic.
  *Strajk generalny 26 marca w woj. śląskim
  *Bandycki napad na sklep w Mysłowicach ZOBACZ WIDEO
  *ZOBACZ luksusowe samochody prezydentów miast. Po co im to? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama