Specjalni ludzie Tuska mają uratować PO w Częstochowie

  Specjalni ludzie Tuska mają uratować PO w Częstochowie

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przemysław Wrona to nowy szef klubu Platformy
  1/5
  przejdź do galerii

  Przemysław Wrona to nowy szef klubu Platformy ©ARC

  Przemysław Wrona, Jacek Krawczyk i Maciej Wawrzkiewicz - przed tymi trzema radnymi stanie trudne zadanie poprawy wizerunku częstochowskiej Platformy Obywatelskiej. Do wyborów samorządowych zostało jeszcze półtora roku, ale targanej aferami i konfliktami Platformie trudno będzie zagrozić rządzącej w Częstochowie lewicy.
  Czkawką całej partii wciąż odbija się sprawa Bartłomieja Sabata, który za wpisy na forach internetowych, obrażające częstochowskich polityków PO, zapłacił wysoką cenę. Choć zaprzeczał, że on jest autorem wpisów, został zawieszony w prawach członka partii na dwa lata.

  Sabat sam zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Zarząd Powiatowy PO dodatkowo odwołał go ze stanowiska szefa klubu radnych w Radzie Miasta. Jego miejsce zajmie Przemysław Wrona. Będzie miał on pomocnika w osobie Krawczyka, który zostanie wiceprzewodniczącym klubu. Platforma zdecydowała również o tym, że na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miasta zaproponuje Macieja Wawrzkie-wicza. Jego kandydatura najprawdopodobniej zostanie przegłosowana podczas majowej sesji. Trudno się jednak spo- dziewać, aby pozostałe kluby w Radzie Miasta kwestionowały wybór PO.

  Tercet Wrona-Krawczyk-Wawrzkiewicz będzie miał jednak piekielnie trudne zadanie. Jeszcze nie umilkły echa afery związanej z Sabatem, a już pożywką dla mediów stała się osoba Marcina Biernata.

  Wszystko za sprawą donosu, który wpłynął do Rady Miasta. Zdaniem osoby, która wysłała pismo, Biernat nie powinien pełnić funkcji radnego, bo w dniu uprawomocnienia wyborów był pracownikiem Urzędu Miasta (Biernat był zastępcą komisarza Piotra Kurpiosa - przyp. autora).

  Sam Biernat spokojnie czeka na rozwój wypadków. Sprawa będzie bowiem badana przez radców prawnych.

  - Z ustawy samorządowej wynika, że siedem dni po uprawomocnieniu się wyborów, radny nie może świadczyć pracy na rzecz urzędu. Tymczasem ja otrzymałem dzień przed tym terminem odwołanie, w którym znalazł się zapis o zwolnieniu mnie z obowiązku świadczenia pracy. Termin wypowiedzenia upływał miesiąc później, ale żadnej pracy już nie świadczyłem - tłumaczy Biernat.

  Atak na Biernata nie jest przypadkowy. Wtajemniczeni twierdzą, że to rewanż za sprawę Sabata, bo to Biernat swoimi działaniami doprowadził do jej ujawnienia. Świadczyć może o tym fakt, że w donosie nie znalazło się nazwisko Ryszarda Majera, który po wyborach znalazł się w identycznej sytuacji co Biernat. Wiadomo już również, że doniesienie jest anonimem, bo autor, który się pod nim podpisał z imienia i nazwiska, w ogóle nie istnieje, a pod wskazanym adresem stoi niedokończony dom.

  W Częstochowie od dawna tajemnicą poliszynela jest to, że w PO funkcjonują dwa, wzajemnie zwalczające się obozy, choć nikt tego nie potwierdza. - Donos to pokłosie naszej pracy w radzie, bo jesteśmy silną opozycją - mówi Biernat, sugerując, że za donosem musi stać ktoś z lewicy.

  - Będę ostatnią osobą, która by podejrzewała o to kogoś z szeregów Platformy - wtóruje mu Wrona.

  - Czeka mnie trudne zadanie i wielka odpowiedzialność - przyznaje jednak Wrona, który zapowiada, że rewolucji w klubie PO nie będzie, ale radni muszą "bardziej wyjść do ludzi".
  *Strajk generalny 26 marca w woj. śląskim
  *Bandycki napad na sklep w Mysłowicach ZOBACZ WIDEO
  *ZOBACZ luksusowe samochody prezydentów miast. Po co im to? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja ja

   Adik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 32

   Przyjadom do Częstochowy i ugotujom dupny kocioł zupy szczawiowyj i bydom mieli do zaoferowania lokaty w złocie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama