Katowice: Ten złodziej wyspecjalizował się w wężach

  Katowice: Ten złodziej wyspecjalizował się w wężach

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Komisariatu I zatrzymali 53-latka, który włamał się do skrzynek hydrantowych i ukradł węże oraz prądownice. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu 10 lat więzienia.
  Mężczyzna włamał się do skrzynek hydrantowych na terenie uniwersytetu przy ulicy Bogucickiej. Wywarzył drzwiczki w dwóch hydrantach i ukradł z nich węże i prądownice. Straty jakie spowodował oszacowano na prawie tysiąc złotych. Na swoim łupie zarobił kilka złotych. 53-latek usłuszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

  Złodzieje kradną co się da i gdzie się da. Dewastowane są zarówno hydranty nadziemne, jak i podziemne.
  Łupem padają metalowe elementy, które można odkręcić, urwać, wyciągnąć, odciąć. Z hydrantów nadziemnych znikają nasady hydrantowe zabezpieczające tzw. kły, czyli zaczepy, do których straż pożarna podłącza wąż gaśniczy. Mało tego. Giną i same kły, co sprawia, że hydrant staje się bezużyteczny. Złodzieje nie przepuszczą też hydrantom podziemnym. - Kradną pokrywy hydrantów, całe korpusy zabudowane w ziemi i zaczepy, do których podłączany jest stojak umożliwiający pobieranie wody. Dewastowane i kradzione są nawet tabliczki wskazujące miejsce, w którym znajduje się hydrant.

  Niejednokrotnie na kradzieży nie kończyć się. Hydrant, z którego ukradziono metalowe elementy, pozostaje bez zabezpieczenia, więc pojawia się okazja, by coś do niego wrzucić. Znajdowane są w nich plastikowe butelki, puszki, gazety, gałęzie, chusteczki czy niedopałki papierosów. Taki proceder stwarza poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia.
  *Strajk generalny 26 marca w woj. śląskim
  *Bandycki napad na sklep w Mysłowicach ZOBACZ WIDEO
  *ZOBACZ luksusowe samochody prezydentów miast. Po co im to? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama